Do Jiříkovic se nově dostanete pěšky hezky mimo silnici, bezpečně po travnatém pruhu vedle silnice. Od morového kříže u křižovatky Zemědělské a Jiříkovské můžete již nyní chodit pěšky až do Jiříkovic.

 

Travnatá pěšina do Jiříkovic je náhradním řešením za původně plánovanou cyklostezku. Někdy se prostě nepodaří vše, jak bychom si přáli. A tak, i když v generelu cyklostezek jsme měli i cyklostezku do Jiříkovic a mohli jsme na ni získat dotaci v rámci Brněnské metropolitní oblasti stejně jako na tu do Brna či Kobylnic, Prace nebo Sokolnic, nepodařilo se ji zrealizovat. Důvodem byl nesouhlas některých vlastníků pozemků na trase cyklostezky. Přes úsilí obce Jiříkovice, která o stezku stála stejně jako my, se nepodařilo vlastníky pozemků přesvědčit, že se jedná o důležitý veřejný zájem.

 

Cestu pro pěší jsme ale chtěli realizovat a tak se nakonec podařilo vyjednat se společností Bonagro, že vyčleníme pruh pozemků podél silnice do Jiříkovic a připravíme ho pro chodce jako zatravněný pruh pro chůzi. Společnost Bonagro připravila půdu, pozemek osela a provedla první seče. Další péče je na technické četě Správy nemovitostí města Šlapanice. Pěšina byla oseta už v loňském roce, bylo však potřeba počkat, než tráva vyroste, zapojí se a zesílí. 

 

Tak přejeme, ať slouží svému účelu a zavede vás nejen do Jiříkovic, ale i dál 🙂 Pokračujeme 🏃🚲 ♥ 

Vyzkoušejte třeba procházku do Jiříkovic ke Stromu přátelství (pietní místo Slavkovského bojiště před Jiříkovicemi) nebo až do Louček a podél Ponětovského rybníka viz třeba trasu B zde.