Občanské sdružení Čisté Šlapanice

Vzniklo v roce 2009, tedy před 12 lety

Sešli se v něm lidé, kterým nebylo a stále není lhostejné, jak se žije ve Šlapanicích a Bedřichovicích. Začínali jsme jako občanské sdružení, které se snažilo ve správních řízeních zastupovat zájmy občanů, především v otázkách obří průmyslové zóny v těsné blízkosti města.

V roce 2010 začali jsme usilovat o zastoupení v zastupitelstvu. Hned v prvních volbách jsme získali s výraznou podporou občanů jako druhé nejúspěšnější uskupení čtyři zastupitelské mandáty a v letech 2010–2014 jsme pracovali v zastupitelstvu v opozici. Organizovali jsme podání připomínek občanů k průmyslové zóně i k Zásadám územního rozvoje JMK, pořádali jsme informační besedy pro občany, vysazovali aleje, zavedli jsme vysílání zrušených záznamů zastupitelstva a podávali návrhy k projednání zastupitelstvem.

V dalších komunálních volbách v roce 2014 jsme vyhráli se ziskem 8 mandátů (31, 93%). Díky tomu jsme dokázali sestavit koalici s dalšími nezávislými uskupeními, která mohla převzít vedení města. V roce 2018 jsme se ucházeli o důvěru občanů již potřetí, s jen lehce obměněnou kandidátkou a s novým volebním programem. Stále všichni zůstáváme sdružením nezávislých kandidátů. Náš cíl byl stejný jako ve všech předchozích volbách:

Šlapanice, které se budou rozvíjet bez závislosti na průmyslové zóně a budou klidným a příjemným domovem pro své obyvatele.“

Velkým krokem pro Šlapanice a velkou příležitostí byla koupě areálu Cukrovaru o pěti hektarech v centru města v roce 2017. A do voleb pro volební období 2018-2022 jsme proto vyrazili tentokrát s heslem

„Šlapanice s čistým srdcem a bez průmyslové zóny“.

Volební výsledky 2018 pro nás byly velkým překvapením – zisk 11 zastupitelských mandátů z celkových 21 a 43, 26% hlasů jsme popravdě nečekali. Důvěra občanů a jejich podpora nás velmi těší a především je pro nás velkým závazkem. Uděláme vše pro to, abychom tak velkou důvěru nezklamali.

Stále stojíme za občany Šlapanic, proto věříme, že nás podpoří.