Dobrovolný svazek obcí Šlapanicko (DSO Šlapanicko) pokračuje v započaté výstavbě sítě cyklostezek na Šlapanicku.  Cyklisté, ale i pěší, maminky s dětmi se tak dostanou dále do okolí Šlapanic, aniž by se museli pohybovat po silnicích. Stezky na Brno i Kobylnice, Sokolnice jsou mimořádně intenzivně využívané a nové trasy rozšíří další možnosti pohybu v krajině.

 

V letošním roce jde do realizace cyklostezka mezi Kobylnicemi a Prací v délce 2,3km. Ze Šlapanic se tudíž přes Kobylnice dostaneme bezpečně pěšky či na kole až do Prace.

Dalším úsekem zahájeným letos je propojení mezi Jiříkovicemi a Blažovicemi v délce 1,5km.  Chybí dosud propojení Šlapanice – Jiříkovice, které sice bylo součástí plánu, ale zatím se nedaří realizovat kvůli nesouhlasu majitelů pozemků.

 

 

Pro šlapanické občany je atraktivní pohyb i dalším směrem, a to do Mariánského údolí (Líšně) a na Pozořicko. Úpravou cesty podél Říčky mezi ulicí Riegrovou a Černým splavem budou mít Šlapanice svůj úkol propojit cesty pro cyklisty a pěší splněny. Začíná se na jaře a práce budou trvat cca 4 měsíce, půjde-li vše podle plánu.

 

A DSO Šlapanicko pokračuje v přípravě cyklostezek na Pozořicko. DSO Šlapanicko a obcím v něm spojeným se daří získávat evropské peníze, které jsou hlavním zdrojem financování sítě cyklostezek. Peníze do území jdou díky nástroji ITI BMO (integrované územní investice brněnské metropolitní oblasti), kde Šlapanice zastřešují jako obec s rozšířenou působností celé své území 40 obcí.

 

Pohyb je zdravý a obce spojené v DSO Šlapanicko těmito kroky rozhodně pohyb svých občanů podporují. Držíme palce DSO, ať se všechny stavby podaří dotáhnout úspěšně do konce 🙂