Díky aktivitě koordinátorky Zdravého města Šlapanice paní Joskové a radní pro Zdravé město Gabriely Riegerové se ve městě objevila nová aktivita – nordic walking alias chůze s hůlkami.

 

Chůze s holemi má stále více příznivců a má to své opodstatnění. Je to aktivita na čerstvém vzduchu, ! možná kdykoliv a v jakémkoliv věku!, kolektivní i individuální, posiluje celé tělo, ale také také aktivní přístup člověka k životu.  Současně se jedná o nejpřirozenější a tedy i nejméně zatěžující způsob pohybu. Hole podporují chůzi i v případech, kdy je člověk nějakým způsobem v pohybu omezen.  Podstatné jsou nejen hole samotné, ale hlavně způsob, jak je využíváte. Proto přišly kurzy Nordic walkingu, a to primárně pro seniory, kterým je kurz určen. Stačí nahlásit svou účast na sekretariát starostky předem a pak už jen přijít vhodně oblečen na místo srazu. Hole zapůjčuje přímo lektorka.

 

Poděkování pak směřujeme k paní Joskové a paní Riegerové, obě stojí i za nově pojatými farmářskými trhy.

 

A protože platí, že ve zdravém těle zdravý duch, doufáme, že této příležitosti využije co nejvíce občanů města. Přejeme vám pěknou a pohodovou chůzi každý den  🙂