Členové spolku Čisté Šlapanice se sešli 7.2. 2023, abychom společně naplánovali činnost pro letošní rok.

A na co se můžete těšit anebo kde se můžete zapojit?

1) Zakoupení a umístění laviček:  V roce 2023 bychom rádi ze spolkových peněz zakoupili a k šlapanickým a bedřichovickým cyklostezkám, případně vycházkovým trasám rozmístili 10 laviček pro posezení výletníků 🙂

 

2) Jarní úklid: I letos budeme uklízet, a to již po 12. Tradičním místem “našeho” úklidu bývá Velký hájek a Kolíbka, ale protože se samozřejmě připojujeme k celostátně organizované akci spolu s městem, uklidíme, co nám organizátoři přidělí. Přijďte naší přírodě pomoci i Vy.

 

3) Jarní a podzimní údržba parčíků a záhonů ve městě (Čechova, Bří Mrštíků, záhon vedle muzea).

 

4) Jarní a podzimní údržba šlapanických a bedřichovických alejí: v alejích se dosazují uhynulé stromy, vystříhávají se, případně se mění oplocenky, ošetřují se poškozená místa apod.

 

5) Starostův běh Šlapanice, Ponětovice, Jiříkovice: přespolní běh pro malé i velké amatérské běžce. V letošním roce chceme v rámci spolkové činnosti připravit doprovodný program pro rodiče s dětmi.

 

Tak neváhejte a pokud máte chuť se připojit nebo nápady na zlepšení v našem městě, ozvěte se nám na e-mail Radka Růžičky: radekruzicka@volny.cz.

 

Čisté Šlapanice, zapsaný spolek