• Z prohlídky Cukrovaru

  V září proběhla v Cukrovaru komentovaná prohlídka provedených sanačních prací pro veřejnost. Komentář poskytl zástupce firmy Dekonta, a.s.

   

  Zájemci se mohli seznámit se stavem areálu po provedených sanačních pracích. Vyčištěna a zasanována je již téměř celá centrální část, ve které dojde k demolici ještě jednoho objektu na základě nálezu kontaminace na hranici objektu. Prohlédnout bylo možné mobilní vážní zařízení, přes které prošlo cca 30 000 tun odváženého materiálu. Hotový je již nový záchytný drén podél ulice Tyršova, stejně tak soustava vrtů podél Říčky či běžící dekontaminační stanice.

   

  Jsme rádi, že podle počtu návštěvníků je zřejmé, že občany zajímá, co se děje v jejich sousedství a především jaká bude budoucnost celého areálu. Hrubé sanační práce poběží ještě přibližně do listopadu letošního roku, poté by již sousedé areálu neměli být sanačními pracemi zasaženi, byť sanace zdaleka není u konce. “Neviditelná” sanace podzemních vod poběží do konce roku 2023. V mezičase je pak úkolem města připravit si návrh využití areálu. Na zadání architektonické soutěže se již intenzivně pracuje a v druhé polovině příštího roku by mohla být občanům předložen návrh budoucí podoby areálu Cukrovaru.

   

   

  Stále platí, že poměrně hladký průběh prací umožňuje jak dobrý zhotovitel, tak i velmi tolerantní přístup všech majitelů sousedních nemovitostí, za který jim patří poděkování.

   

  Podrobnější informace k sanaci lze nalézt na projektové stránce města ZDE.

   

  Autor fotografií: Vojtěch Rieger

Komentáře jsou uzavřeny.