• CTP Šlapanice – slibem nezarmoutíš ;-)

  Před volbami slibují nejen politici, ale i firma CTP ve Šlapanicích. Realita seriózního přístupu CTP se tentokrát  ukázala velmi rychle. Podívejte se na rozdíl v návrhu CTP občanům před volbami 2018 a pár měsíců po volbách.

   

  Před komunálními volbami do městských zastupitelstev v roce 2018 zažili šlapaničtí občané pravděpodobně jako jedni z mála v České republice novinku:  zapojení firmy CTP (investora případné průmyslové zóny) do komunálních voleb (psali jsme ZDE). Stačilo jen pár měsíců po volbách, aby se mohli seznámit, jak by mohl život s CTP za zády vypadat reálně.

  V červnu proběhl ve městě průzkum názorů občanů, zřejmě na zadání firmy CTP. Součástí průzkumu byla i studie, na kterou mohli občané nahlédnout a vyjádřit svůj názor.

   

  Zatímco před volbami nabízelo CTP vybudování lesoparku oddělujícího město od případné průmyslové zóny CTP, o pár měsíců později se lesopark “scvrkl” a na jeho místo umístilo CTP sídliště pro dalších 6200 obyvatel. Tedy téměř dvojnásobek obyvatel, které Šlapanice nyní mají. Po volbách už ve schématu své místo naplno přiznaly i průmyslové a logistické haly na jedné z nejlepších orných půd v republice.

   

  Lesopark pro sport a odpočinek před volbami 10/2018

   

  “Lesopark” CTP po volbách 06/2019

   

   

  Obrázek si může na základě obou prezentací firmy CTP udělat každý sám. Mohlo by se jednat o seriózního partnera městu či občanům?

   

  Upraveno: 29.7.2019

   

   

2 komentářů

 1. Jan Polách says: 2.8.2019 at 14.34

  Dobrý den,
  Chci se zeptat, v jaké fázi je schválení nového územního plánu ve Šlapanicích.
  Po článku v Idnes mám obavu o budoucnost našich domovů na Švehlově ulici – o CT park ani sídliště naproti svého domova nestojím.

  Tímto vám, kteří proti CTP bojujete, vyjadřuji podporu, vydržte!

  S pozdravem
  Jan Polách

  • Michaela Trněná says: 3.8.2019 at 8.24

   Dobrý den, pane Poláchu, na obdobný dotaz jsem odpovídala na FB Čistých Šlapanic: náš návrh územního plánu má za sebou fázi tzv. společného jednání s dotčenými orgány, čeká nás veřejné projednání a následně musí návrh schválit zastupitelstvo. Nějaké starší informace najdete např. zde:http://ciste-slapanice.cz/2017/10/projednavame-novy-uzemni-plan-slapanic-bez-prumyslove-zony/
   Hodně jsme se bohužel zdrželi situací v územním plánování, kdy oddělení územního plánování jsou “zasekaná” vydáváním závazných stanovisek, a proto výrazně omezila pořizování územních plánů obcí. Z tohoto důvodu jsme pro náš úřad najmuli technickou podporu – odborníka, který bude úřadu nápomocen, abychom pořízení ÚP posunuli dále. Očekávám veřejné projednání v prvním čtvrtletí příštího roku a doufám, že do konce roku bychom při dobrém průběhu předložili návrh ke schválení zastupitelstvu. Rozhodně to patří mezi naše priority.
   Za Vaši podporu děkujeme 🙂
   Chcete-li být pravidelně informován a mít jistotu, že nic podstatného jako občan nepropásnete (i občané mohou uplatňovat své připomínky a námitky k územnímu plánování), sledujte pravidelně příspěvky na webových stránkách města (lze se zaregistrovat k odběru novinek e-mailem) nebo dejte vědět, že chcete dostávat informativní e-maily našeho sdružení a zařadíme Vás mezi odběratele našich zpráv.
   S pozdravem za ČŠ Michaela Trněná

Komentáře jsou nyní uzavřeny.