• Pozvánka na 4. zasedání zastupitelstva města 10. 4. 2019

  Zveme na 4. zasedání zastupitelstva města Šlapanice, které se koná ve středu 10. 4. 2019 v zasedací místnosti MěÚ Šlapanice od 17 hodin. Program je zveřejněn na webových stránkách města společně s podklady pro jednání ZDE.

   

  Nejpodstatnějším bodem jednání je tentokrát předkládaný návrh na nabytí pozemků města Brna do vlastnictví města Šlapanice. Město Brno zveřejnilo v nabídkovém řízení záměr na prodej cca 23 000m2 v katastru Šlapanic. Jedná se o jednu část pozemků, o jejich odprodej jsme město Brno požádali již před několika lety s ohledem na strategický význam vlastnictví pozemků městem jako takovým. Více informací naleznete přímo v popisu bodu ZDE.

   

   

  Na programu jednání je také  jako obvykle bod věnovaný námětům občanů Šlapanic, předsunuta vpřed v programu je na podnět zastupitele p. Petříka (KDU-ČSL) také diskuze zastupitelů.

  V obou těchto bodech se jedná zpravidla o něco, co bychom mohli nazvat obdobou interpelací 🙂 Každopádně vedení města odpovídá ve většině případů rovnou na místě na dotazy a podněty. V poslední době interpelují často členové kandidátky KDU-ČSL nebo také hojně bývalý starosta a poslanec za KDU-ČSL J. Klaška. Běžní občané již méně často.

   

  Na druhou stranu lze říci, že je spíše neobvyklé, aby občané řešili své podněty vůči městu až na veřejném zasedání zastupitelstva. Častější a velmi běžně využívanou formou je přímý dotaz na úřad či vedení města (telefonicky, e-mailem, osobní schůzka). K tomu slouží také zveřejněné kontakty jak na vedení města, tak i přímo na zastupitele.

   

  Takže přijďte rovnou nebo sledujte záznam zastupitelstva na městském kanálu přímo na youtube.

Přidat komentář

Spam ochrana Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.