• Stavební uzávěra – lokalita u Slatiny

  Další vývoj zastavění šlapanických pozemků u Slatiny (naproti hřbitovu) pokračuje.

  Rada města vydala stavební uzávěru na tuto lokalitu. Jedná se o dočasné opatření do doby přijetí nového územního plánu města. Ten by mohl být přijat v příštím roce. Nový územní plán musí zohlednit tzv. nadmístní záměry, kterým je v případě této lokality plánovaný obchvat Slatiny.

   

  Důvodem vydání uzávěry je proto ochrana veřejného zájmu, za který rada města plánovaný obchvat Slatiny považuje. Obchvat jako takový není přímo záležitostí Šlapanic, ale Jihomoravského kraje a města Brna. Jako takový má dlouhodobě své místo v dopravních řešeních silniční sítě, kterou buduje Jihomoravský kraj.

  Je na místě připomenout nelegální postup developera v této lokalitě, který na sousedním katastrálním území bez stavebního povolení realizuje ne jeden či dva rodinné domy, ale přímo celou ulici. Jeho snahou je i zastavění sousedního katastrálního území Šlapanic.

  Zastavění lokality by mohlo znamenat nejen navýšení nákladů na protihluková opatření u připravovaného obchvatu, ale možná i jeho zastavení – důvodem je problematické odvodnění lokality. Na to poukázala mj. také prověřovací územní studie území, která bude sloužit jako podklad pro nový územní plán města.

   

  Díky podnětu našeho města a MČ Brno-Slatina se rozběhla jednání o společném postupu k přípravě obchvatu Slatiny. Po více než roce se podařilo dojednat podmínky společného postupu a Jihomoravský kraj již oznámil schválení Dohody k obchvatu viz ZDE. Zastupitelstvo Šlapanic bude Dohodu schvalovat na svém zářijovém zasedání. Jedná se po dlouhém přešlapování na místě o krok směrem k realizaci obchvatu.

   

  Více informací najdete v zápise ze 109.jednání RM (b.19).

  Stáhnout (PDF, 1.25MB)

3 komentářů

 1. Michal says: 10.8.2018 at 10.33

  A to že Šlapanice byla vyloučena se řízení Krajským úřadem a právo rozhodnout o stavební uzávěře přeneseno na Slatinu ( https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?PubID=335308&TypeID=7 ) vám vůbec nevadí?

  Mluvíte tady o protizákonnosti a sami se nechováte o nic lépe, člověk by cěkal, že alespoň úřady budou respektovat zákony, ale očividně jste větší gauneři než ti developeři…

  • Michaela Trněná says: 13.8.2018 at 8.48

   Dobrý den, ve svém komentáři nemáte pravdu. Rada města z rozhodování o stavební uzávěře vyloučena nebyla a nikdy vyloučena být nemůže, protože tuto pravomoc radě, tedy městu a samosprávě města či obcí svěřil sám zákonodárce. Nemůže ji proto odejmout svým rozhodnutím žádný krajský úřad ani nikdo jiný. Rozhodnutí, na které poukazujete, vyloučilo pouze šlapanický městský úřad, čili státní správu. Rada však rozhodovala v rámci svých kompetencí a bez podpory šlapanického úřadu. Žádný zákon tudíž svým rozhodováním neporušila. O tom jsme přesvědčeni. Váš komentář je pochopitelný, protože rozdíl mezi státní správou a samosprávou nebývá vždy všem pochopitelný a srozumitelný. Snad Vám toto zjednodušené vysvětlení bude dostačovat. Na závěr dovolte, abych Vás ujistila, že zákon rozhodně respektujeme a gauneři nejsme 🙂 S pozdravem M. Trněná

 2. Štefan Výrost says: 13.8.2018 at 20.35

  Dobrý podvečer, deklarujete, že chránite obchvat, ale ten je zo zakona chraneny, tak žiadnu ďalšiu ochranu nepotrebuje. Alebo?
  Zároveň v stanovisku KHS sa uvadza, že sme splnili všetky zákonom stanovené podmienky pre výstavbu t.j. musíme pri posudzovani ochrany zdravia zohladniť tento obchvat a brať za to, ako by už bol zrealizovaný.
  Tak čo chránite?
  Kolko bude toto Vaše konanie stáť obecnú pokladňu?
  Každy človek, ktorý vie kolko je 1+1 si uvedomi, že obchvat je aj vo vaších rukách a stavebná uzávera nieje krok k rýchlej realizácii obchvatu.
  Prajem krásny večer.

Komentáře jsou nyní uzavřeny.