• Pan Matýšek (ODS) bojuje za transparentnost

  Z místních médií už jste asi zaregistrovali, že p. Matýšek bojuje za transparentnost v souvislosti s nahrazením městského informačního systému – ekonomického modulu MSD Nav, dodávaného firmou Navertica a jeho plným nahrazením ekonomickým modulem společnosti VERA. Nahrazením ekonomického modulu MSD Nav město sjednotilo svůj informační systém, což kromě finanční úspory zjednodušuje například údržbu systému.

   

  Pro úplnost připomínáme, že p. Matýšek je člen místní organizace ODS, bývalý radní našeho města a také majitel firmy Navertica, která systém provozuje. Pan Matýšek byl členem rady města také v době, kdy rada města schválila jeho firmu Navertica jako dodavatele produktu MSD Nav do města v roce 2010.

  Nahrazením (ukončením) produktu MSD Nav na městském úřadu přichází samozřejmě firma Navertica o poměrně stabilní příjem z města Šlapanice.

   

  Neodůvodněný tlak členů ODS na zachování produktu MSD Nav na městském úřadu, přes jeho finanční nákladnost pro město, byl také hlavním důvodem, proč jsme ukončili s ODS v roce 2016 koaliční spolupráci. 

  Proto možná stojí za to si připomenout některé informace z minulosti o tom, kdo a jak těžil z veřejných zakázek města – zde v článku iDnes z r.2017.

   

  Další naše komentáře si můžete přečíst – ZDE a také v posledním vydání Šlapanického zpravodaje nebo ZDE.

   

  Jako smutnou připomínku časů minulých přinášíme závěr “vysoce odborné koncepce ICT – informačních a komunikačních technologií pro MěÚ Šlapanice” z roku 2007. Právě na základě tohoto chatrného kompilátu se dostal na úřad produkt MS Nav Dynamics. Jedním z autorů nebyl nikdo jiný než opět pan Matýšek. Předpokládáme, že o odbornosti koncepce si z tohoto závěru udělá již závěr každý čtenář sám. (publikováno v ŠZ 4/2018)

   

   

   

   

   

Přidat komentář

Spam ochrana Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.