• Zvláštní metody ODS Šlapanice pokračují aneb kontrola Finančního výboru

  Včera proběhla schůze FV, která měla na programu jediný bod – zprávu z kontroly výdajů města, zda město nepochybilo v rámci výběru nejvhodnějšího dodavatele informačního systému pro město Šlapanice v r. 2017. Vzhledem k tomu, že jde o veřejně propírané téma, požádal jsem jako zastupitel o účast na této schůzi FV. Připomínám, že jde o rozhodnutí RM, zrušit jeden ze 2 současně používaných IT systémů (Navertica a Vera) – RM rozhodla pro zrušení Navertica.

   

  Dalo se předpokládat, že zpráva bude předmětem připomínek ze strany člena FV p. Matýška(člen ODS, který je majitelem firmy provozující pro Šlapanice systém Navertica) – těch byla celá řada a jakmile je p. Matýšek dodá písemně, rádi je zveřejníme.

  Proč zde prezentuji tuto informaci? Protože mne zaujaly hned první dvě připomínky p.Matýška:

   

  1. upozornění na to, že zprávu napsali 2 členky za ČŠ a 1 členka za ANO – jasně tím naznačoval předpojatost autorů. Zapomněl dodat, že všichni členové FV, i opoziční byli vyzváni, aby se zapojili do kontroly, což odmítli. Pouze jeden člen byl z kontroly vyjmut, a to p. Matýšek (věřím, že je to pochopitelné, vzhledem k jeho vztahu k Navertica).

   

  2. a teď to zajímavé – p. Matýšek uvedl, že informace ze zprávy o výši částky fakturované společnosti Vera (v celkové výši cca 1,5 mil.Kč) neodpovídá skutečnosti, protože ta částka činila přes 3 mil.Kč. Co je na tom zajímavé?

  • autorky zprávy uvedly, že vycházely z podkladů, dodané městem a o jiných fakturách tedy neví
  • p. Matýšek byl požádán, aby doložil své tvrzení – to odmítl se slovy, že má podklady z města, ale nemůže je zveřejnit, protože by prozradil informátora

   

  Co mi z toho vyplývá?

  – p.Matýšek veřejně tvrdí, že v této části zprávy autorky lžou (nebo říkají nepravdu – vyberte si vhodnější formulaci), ale odmítá to doložit nějakým důkazem. Zpráva pro občany? “Klidně lžete, důkazy pro svá tvrzení nemusíte dokládat

  – někdo z úřadu dodává tajně p. Matýškovi podklady – je bohužel smutné, že se pracuje na úřadě tímto způsobem a někdo těmito metodami dělá “dobré jméno” svým spolupracovníkům, ostatním úředníkům. Přitom p. Matýšek dobře ví, že kdyby doložil faktury na 3 mil. Kč, FV by se tímto určitě zabýval.

   

  Uvidíme, jak budou vypadat ostatní připomínky. Vzhledem k rozdílu v částkách lze předpokládat nové ověření částek pro vyjasnění rozdílu.

   

  Pavel Zmeškal, zastupitel za ČŠ

  P.S. jímá mě hrůza z těchto metod a raději se nedomýšlím, jak to asi vypadalo na úřadě v době, kdy se ODS podílela na vedení města.

   

  Stáhnout (DOCX, 28KB)

   

Komentáře jsou uzavřeny.