V

2 komentáře

 1. Lenka Maléřová says: 11.5.2018 at 10.12Odpovědět

  Dobrý den,

  jsem maminka dvou malých dětí a Vaše volička. Jsem moc ráda, že se Čisté Šlapanice snaží o zútulnění a “zazelenění” města a byla bych moc ráda, kdyby v tom pokračovaly. Malým dětem v posledních tropických létech chybí místa se vzrostlou zelení, která by poskytovala stín, a bohužel, část starších stromů byla v poslední době odstraněna. Věřím, že nebyly tyto stromy skáceny úplně zbytečně a že budou nahrazeny novými, ale bude trvat ještě dlouho, než nová zeleň poskytne takový stín a chládek, jako ta stará. Proto bych navrhovala, aby třeba alespoň nad pískovišti byly umístěny sluneční clony/stříšky, jako jsou třeba v Brně na hřišti na Obilním trhu (velice vkusné a funkční řešení).
  Dále bych byla velice vděčná, kdyby se v plánování dalších odpočinkových zón myslelo i na chybějící možnost koupání a osvěžení v létě. Bylo by skvělé, kdyby někde vzniklo alespoň malé přírodní brouzdaliště nebo umělý potůček/korýtko s vodou, kam by se daly smočit aspoň nohy.
  Určitě je třeba dále pracovat na dopravě do Brna, řešení kolon, propojení cyklostezkou a jako matku mě také velice zajímá řešení nedostatku míst ve školkách.

  Děkuji a přeji hodně úspěchu ve volbách.

  S pozdravem,

  Lenka Maléřová

  • Michaela Trněná says: 23.5.2018 at 4.01Odpovědět

   Dobrý den, děkujeme za Vaše náměty i vyjádření podpory :-).
   K jednotlivým konkrétně:
   Stromy určitě nebyly skáceny zbytečně, probíhá jejich obnova a jejich počet se naopak navyšuje. Jen ty “skácené” jsou samozřejmě více vidět :-(. Stříška je aktuálně plánována k novému pískovišti v parku. Pokud máte na mysli konkrétní zastínění, můžete prosím poslat?
   Vodní prvky: budeme na ně myslet (viz využití staré studny u parčíku na rohu Švehlovy/Čechovy).
   Cyklostezka na Brno má územní rozhodnutí a pokud město bude pokračovat v připraveném postupu, mohla by se příští rok realizovat.
   K dopravě: na dokumentaci křižovatky ve Slatině proběhlo výběrové řízení (v kompetenci Brna), obchvat Slatiny čeká aktuálně na Jihomoravský kraj,který se snažíme posunout k realizaci.
   MŠ: přesunem knihovny do parku Riegrova získá město nové oddělení MŠ (bohužel nejdříve 2020, 2019 knihovna, 2020 nové oddělení MŠ).

   S pozdravem Michaela Trněná

Přidat komentář

Spam ochrana Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.