• Zvýšení počtu trolejbusových spojů

  V “jiskrném občasníku” Nebe a dudy místní organizace KDU-ČSL Šlapanice se mimo jiné uvádělo, že došlo ke snížení trolejbusových spojů.

  Jaká je skutečnost? Dle vyjádření Dopravního podniku města Brna nejenže nedošlo ke snížení spojů, ale naopak v roce 2016 byly ve skutečnosti spoje navýšeny.  “Navýšení počtu spojů se týkalo zejména doby dopoledního přepravního „sedla“ pracovních dnů (zkrácení intervalu mezi spoji z 20 na 15 minut) a v nepracovních dnech ranní a večerní rozšíření doby s denním intervalem (místo 30 minut zkrácení na 20-minutový interval).” Počty spojů najdete v tabulce poskytnuté DPMB níže.

  Za zmínku ještě stojí, že o možnosti navýšení spojů jsme s DPMB mimo jiné jednali, ale problém v dopravních špičkách, které občany i DPMB trápí, spočívá spíše v neprůchodnosti slatinskou křižovatkou. Té bohužel navýšení spojů pomoci nemůže.

  Co z toho vyplývá? Že šlapanická KDU-ČSL si stále ještě myslí, že může občanům psát cokoliv, protože se jí to z nějakého důvodu hodí. A opravdu může, ale na důvěryhodnosti jí to rozhodně příliš nepřidává.

  Počty spojů linky 31 v jednom směru za provozní den
  Rok 2014 2015 2016
  Pracovní den – školní rok 95 95 100
  Pracovní den – prázdniny 83 83 87
  Sobota, neděle, svátek 45 45 47

Komentáře jsou uzavřeny.