• Tak tu máme další vydání “Nebe a dudy”


  KDU-ČSL vydalo další leták “Nebe a dudy” – tentokrát i s názory dalších opozičních stran. Jedna věc je věcný obsah názorů opozice, o kterém se dá diskutovat. A jiná věc je, kdo tyto názory říká. Zde se musím omluvit, protože některé uvedené názory bych bral, kdyby je nesdělovali právě členové šlapanické KDU.

  Podívejme se na jejich aktuální názory a komentář:

  Soukromé aktivity p. Karáska nebudeme komentovat. Je na něm , aby se vyjádřil, pokud bude mít potřebu.

  Články p. Karáska o Headisu ve Šlapanickém zpravodaji – bronzový medailista z Mistrovství Evropy p. Stejskal pro opozici není dostatečně zajímavá osobnost na to, aby tohoto člověka ocenili. Asi je to návrh, abychom stále prezentovali osobnosti z minulých století, doktory či poslance. Současné zajímavé mladé osobnosti si budou muset počkat na kmetský věk.

  Leták také uvádí, že někdo musel bojovat o publikování článku. Jako předseda Komise pro informace vím jen o jednom autorovi, který musel “bojovat” – o panu poslanci Klaškovi, který odmítl respektovat pravidla pro publikování příspěvků. Škoda, že se v letáku nezmiňují zároveň o tom, kolik příspěvků zakázala KDU mně osobně v minulém volebním období.

  Starostka kandiduje do krajských voleb – chápu, že někdo tento její krok podporuje a někomu se to zase nelíbí, názory na to budou určitě různé. Jen mě stále překvapuje nadutost místní KDU, která toto kritizuje – v čele s největším šlapanickým ambiciozním politikem, poslancem Klaškou s jeho 10 funkcemi ve sněmovně (přehled si udělejte ZDE a ZDE).

  Změna zasedací místnosti pro jednání ZM – asi nemá cenu tuto drobnost příliš rozebírat, určitě někteří podporují tuto změnu, jiní zase ne. Je jen škoda, že zastupitelé za KDU nenavrhli jiné řešení přímo na ZM, ale jen si stěžují v letáku.

  Působení místostarosty M. Klašky – k hodnocení své práce se bude muset vyjádřit sám (Nezávislí Šlapanice). Jeho kauze s hospodařením jsme se již věnovali v minulém volebním období.

  Osobně jen nechápu jednu věc – jestli ředitel ZŠ M. Klaška neprováděl dlouhodobě inventury, zanedbával údržbu budovy apod., tak kdo měl na starost kontrolu práce ředitele ZŠ? Ze zákona to je zřizovatel, tedy město Šlapanice, tedy exstarosta J. Klaška. Jak tuto činnost prováděl, když budova byla zanedbaná, hospodaření bylo špatné, ….? Nakonec vše “dobře” dopadlo, ředitel rezignoval na svou funkci, rada města ho ale okamžitě pověřila vedením školy! do doby jmenování nového ředitele. Bývalý ředitel M. Klaška se následně zúčastnil výběrového řízení na nového ředitele, a hodnotící komise ho znovu vybrala jako nejlepšího uchazeče! Aby následně Rada města jmenovala do funkce až druhého uchazeče v pořadí – R. Skočovského, který byl odvolán z funkce ředitele již v Brně. Své chyby z minulé školy přenesl znovu do šlapanické školy (připomenout si můžete ZDE).

  Neplněné volební sliby:

  • nové přechody – ano, bohužel zatím nejsou žádné viditelné změny
  • parkoviště na nové železniční zastávce na Br. Polích – vybudování zastávky je v působnosti Českých drah, takže omlouváme se občanům, že České dráhy dosud nepostavily zastávku a my tak nemohli splnit volební slib a postavit parkoviště k zatím neexistující zastávce

  Doprava –  autor p.  Zycháček (TOP09) má pravdu v tom, že za 2 roky vedení nové koalice zatím nejsou v oblasti dopravy vidět žádné výraznější změny, běžící rekonstrukce ulice Kosmákovy spolu s novými 40 parkovacími místy bude dokončena až v listopadu. Ale už nemá pravdu v tom, že by nebyly informace – starostka průběžně sděluje informace o jednání se Slatinou a aktuálním stavu (ve ŠZ nebo ZDE). A zde mě napadá stejná otázka – co udělalo pro řešení dopravy KDU-ČSL (část období společně s TOP09) za téměř 20 let svého vládnutí? Tedy desetinásobně delší dobu, než měly dosud k dispozici Čisté Šlapanice. Připomeňme si,  p. Zycháčku, hodnocení Vaší koalice, včetně dopravní situace – ZDE.

  Alternativní názory – popis p. Kouřila (ČSSD) toho, že nezávislí nemají žádnou odpovědnost a mohou kdykoli skončit, je věčně oblíbené téma členů velkých stran. Určitě na tomto názoru něco může být (a v případě některých uskupení i je), na druhé straně p. Kouřil si asi neuvědomuje důvody, proč při posledních volbách právě nezávislí v celé ČR zaznamenali takový úspěch – alternativa  velkých stran pro ně totiž nebyla přijatelná.

  Děkujeme opozici za zveřejňování svých názorů a těšíme se na další.

  Pavel Zmeškal

  P. S. Kritiku naší práce vítáme, ale je opravdu těžké se vyhnout srovnávání s minulostí. Na druhé straně věřím, že je nutné průběžně připomínat zkušenosti s vládnutím KDU ve Šlapanicích. Lidský mozek totiž občas zapomíná.

  Leták KDU-ČSL naleznete zde:img_9889 img_9890 img_9891 img_9892 img_9893 img_9894

Komentáře jsou uzavřeny.