• Krajské volby 2016

  Vážení přátelé,
  kteří čtete naše stránky, dovolím si výjimečně zde využít formu otevřeného dopisu, abych Vás pozvala ke krajským volbám. Pokud sledujete naši a i moji činnost, víte, že k volbám zveme pravidelně – už z principu – vždy je lepší něco dělat, než jen nadávat a být nespokojený. I v minulosti jsem zvali k volbám, podle našich zkušeností s některými politiky či politickými stranami, nebo také na základě volebních slibů. Členové Čistých Šlapanic jsou bez výjimky nestraníky, činní pouze v komunální politice.

  Po 2 letech v komunální politice jako nezávislá a nestranická starostka obce bych ráda nahlédla více i do činnosti kraje, na které je naše město a naši občané v mnoha ohledech závislé – ať se jedná o dopravu (nejhorší  a vypovídající vizitkou pro šlapanické občany je stav frekventované krajské komunikace do Brna, kde o opravy marně žádáme již 2 roky a dosud nejsme zařazení ani do plánu rekonstrukcí), sociální služby anebo zdravotnictví. Kritizovaný je i systém rozdělování krajských dotací, které by si stejně jako ministerské a další zasloužily jasnější kritéria. Krajské komunikace a dopravní řešení, na které Šlapanice a mnoho dalších obcí čekají, jsou právě v rukou kraje.

  Jako občan jsem měla na vybranou buď volit nabízené strany anebo se pokusit i zde něco aktivně změnit. Krajský zastupitel stejně jako ten komunální, šlapanický, má přece jen více možností než běžný občan, a i než běžný starosta. Přijala jsem proto nabídku kandidovat za Starosty pro Jižní Moravu, což je kandidátka sestavená ze starostů a osobností z celé jižní Moravy. Je to kandidátka z velké části nezávislých kandidátů stejně jako já. Sympatické na ní pro mě je, že tyto kandidáty si může každý dohledat a ověřit si, co dělají a jak se chovají ve svých obcích. Nikam neutečou a ani nevypluli těsně před volbami. A v programu mají i věc, která je pro mě i pro Šlapanice důležitá – ochranu zemědělské půdy.

  Pokud v krajských volbách Starostové pro Jižní Moravu uspějí, nic se zásadně nezmění – zůstávám dále ve Šlapanicích. A věřím, že kolegové – Starostové začnou dělat maximum pro obce, jejichž problémy s činností kraje dobře znají.

  V předvolební kampani jsem mluvila již s mnoha lidmi, kteří jsou unavení politikou a hlavně politiky. Ptali se: “Proč bychom měli volit právě vás?” Moje odpověď? “Protože volit je lepší než nevolit, protože činnost jiných stran už jste viděli, a protože jinou, lepší cestu ke změně než vyměnit dosavadní politiky zatím neznám. U Starostů se navíc můžete ještě před volbami podívat, co který kandidát dělá.

  Kdo mě zná osobně, ví, že jsem nenapravitelná optimistka a že nejsem kariéristka. Věřím, že změna je možná 🙂 Kdo chtěl hodit kamenem, už hodil, ale pro mě je důležitý názor občanů Šlapanic a Bedřichovic.

  Pokud Vás zajímají moje názory, můžete se podívat i na můj blog, na který nepravidelně přispívám ZDE.

  Pokud Vás zajímá kandidátka a volební program Starostů, můžete se podívat na jejich stránky ZDE.

  Pokud se se mnou chcete podělit o své názory, napište mně na e-mail: trnena@slapanice.cz

  A pokud jste dočetli až sem, děkuji za Váš zájem a určitě vyrazte k volbám. Ne kvůli mně nebo Starostům, ale kvůli sobě a svým dětem.

  S úctou

  Michaela Trněná

Komentáře jsou uzavřeny.