• Pilotní “Malé místo” v realizaci :-)

    Tak jsme se dočkali a v realizaci máme první “Malé místo”. A je to radost. Je k němu poměrně dlouhá cesta, od pocitových map a projektu Mluvme spolu, Šlapanice jsme se dostali až sem, tedy k vlastní realizaci malého místa. Možná se to bude zdát dlouho, ale “cestou” jsme si museli vydiskutovat, co je nám blízké – vydlážděné plochy zámkovou dlažbou nebo více přírodní místa atd., výsledkem bude mimo jiné “manuál tvorby veřejných prostranství”, který je už téměř na stole.
    Čeká nás toho ještě poměrně dost, ale na spadnutí je vlastně také i nový, originální městský mobiliář, jehož prototypy se jistě podaří osadit právě zde do parčíku.

    Finanční základ položila Nadace VIA, u které se na tyto úpravy podařilo získat grant, nemalou finanční spoluúčast a dobrovolnickou práci vkládají také členové Čistých Šlapanic, kterým patří poděkování. Další informace najdete také ZDE.

    Profesionální firmu, která provádí terénní úpravy a osazení kamene, povrchy atd.,  dnes vystřídali nadšení amatérští zahradníci z Čistých Šlapanic, aby přidali ruku k dílu. Pro ukázku probíhající realizace přinášíme několik fotografiií, na dokončení musíme ještě chvíli počkat.

Komentáře jsou uzavřeny.