• O čem bude rozhodovat 7. zasedání ZM: rekonstrukce Kosmákovy a jiné

  Ve středu 9. 12. 2015 se koná v 17.00 v kinosále ZŠ Šlapanice 7. zasedání zastupitelstva města.
  Na programu je schvalování rozpočtu města, ve kterém bude občany zajímat především investiční akce města. Pokud zastupitelé schválí předkládaný rozpočet, může se v příštím roce realizovat rekonstrukce ulice Kosmákovy (více než 8 mil.Kč), cyklostezka do Bedřichovic (2, 5mil.Kč), úpravy parku Riegerova (1, 5mil.Kč), bude dokončen kruhový objezd Bedřichovice-Podolí. Cyklostezka do Bedřichovic stále ještě závisí na dohodě s majiteli pozemku, kteří ale na podzim vyslovili předběžně ochotu s mimosoudní dohodou. Mezi finančně velké akce patří i 2.stupeň čištění odpadních vod ze skládky nebezpečných odpadů (více než 4 miliony Kč), na jejím vybudování závisí rozjezd I. stupně čističky. Pokud ji město nerozjede, hrozí mu vrácení dotace. Dalších cca 8 mil. Kč má směřovat na vybudování klimatizace v budově úřadu MěÚ na Opuštěné, aby se tak zlepšily místy až neúnosné podmínky pro návštěvníky úřadu i jeho zaměstnance.
  V rozpočtu jsou rovněž připraveny částky na přípravu projektové dokumentace pro úpravy ulice Nádražní a 2. návrh nového územního plánu.

  Jedním z plánovaných bodů měla být vzájemná komunikace mezi firmou CTP Invest (developerem průmyslové zóny, naplánované z roku 2005) a městem. Vedení města se naposledy v září letošního roku setkalo s nejvyšším představitelem firmy CTP Invest a požádalo firmu o přehodnocení a aktualizaci dohod z roku 2005 (aktualizována v roce 2010). Město totiž ve prospěch CTP Invest a jejího záměru na průmyslovou zónu investovalo již více než 3, 3 mil. Kč jen za poslední 3 roky. Za tu dobu společnost CTP Invest na oplátku poskytla sponzorský dar ve výši 100 000 Kč na Šlapanické slavnosti a 25 000Kč na kalendář. Vedení města upozornilo CTP na nemožnost pokračovat v záměru na průmyslovou zónu a požádalo o vyjádření. Od září do 2. prosince 2015 firma mlčela. 2. prosince obdrželi všichni zastupitelé dopis CTP s výzvou, aby zastupitelé nepřijímali žádná rozhodnutí, která by mohla být porušením dohody a upozorňuje na možnost vzniku škod velkého rozsahu. Jako důkaz dobré spolupráce uvádí otevření Tuřanky během letošního listopadového kolapsu. Významnou část Tuřanky prodalo firmě CTP Invest předchozí vedení města, přestože pro většinu měst jsou komunikace a jejich vlastnictví strategickou záležitostí ve veřejném zájmu.  Dopis zastupitelům viz níže:

  Stáhnout (PDF, 802KB)

   

Komentáře jsou uzavřeny.