• Hřiště ve Šlapanicích – na čem pracuje Komise pro výchovu, vzdělání a sport?

  Od RM měla naše komise pro výchovu, vzdělání a sport za úkol zmapovat všechny hřiště ve Šlapanicích. Zde je výsledek:

  Městská

  Park (dvě dětská hřiště) – Špice Hybešova/Wurmova – V novém sídlišti – Špice Nerudova/Sušilova – Ve starém sídlišti – Švehlova – V Brněnských polích

  Parčíky

  Ponětovická – Svatojánské nám. – Čechova 2x – Nábřeží Říčky – U Rudoarmějce

  Budoucí hřiště

  Jiráskova – ZŠ (atletický areál) – Brněnská pole – Bedřichovice

  Komerční hřiště, haly, tělocvičny

  Sokolovna (dětské hřiště – zdarma) – Sokol (volejbalová hřiště, Sokolovna, hala) – Orel (tělocvična) – Fara (hřiště) – ZŠ (tělocvična, bazén) – Gymnázium (beachové hřiště, volejbalové hřiště) – Tenis  – Sport Schenk – Fotbalové hřiště 3x – Hala Rocky – Tenis Raketa

   

  To je jen přehled. Dovolili jsme si uvést i hřiště budoucí, která by měla už v roce 2016 sloužit také našim občanům.
  Osobně se domnívám, že když si chce jít šlapanický občan zasportovat nebo navštívit hřiště s dětmi, že dostatečný výběr má. Také si myslím, že stačí jen drobné a nenákladné úpravy, aby hřiště více vyhovovala. O to se pokoušíme s naší komisí.

  Komise se v rámci úklidu katastru věnovala hlavně dětským hřištím. Všechny jsme obešli, zkontrolovali, vyfotili závady. Vše jsme zpracovali do jednoho dokumentu a včetně fotodokumentace odeslali vedoucí OISM (paní Mazlové), která se bude naší zprávou zabývat.

  Z našeho „průzkumu“ jsme zjistili, že nejhůře jsou na tom hřiště na novém a starém sídlišti. Také jsme upozornili na staré a nefunkční lavičky v různých parčících a u hřišť.

  Hřiště na ulici Švehlově je v tuto chvíli uzavřeno a v opravě.

   

  Když jsme mapovali hřiště a možnosti trávení volného času ve Šlapanicích, dostali jsme se i k anketě z roku 2008, kterou zpracoval tým autorů z tehdejší komise pro výchovu vzdělání a sport. Z výsledků vyplývá, že občanům chybí dětská hřiště, převážně v lokalitách parku, sídliště, Švehlovy ulice, Dlouhé ulice, konečné trolejbusu. Také by si přáli dřevěné prolézačky, pískoviště, houpačky. Dospělým také (dle ankety) chybělo koupaliště, krytý bazén, kino.

  Po přečtení ankety jsem přesvědčena, že od roku 2008 se v našem městě nabídka možností trávení volného času znásobila. A že mnohá zařízení, která si občané přáli, ve městě od daného roku přibyla a stále se pracuje na jejich dalším rozvíjení.

  Nejsou to jen hřiště a parky, ale i akce pořádané městem, spolky a dalšími nadšenci. Ať už jsou to sportovní akce, akce pro děti, letní kina a další kulturní a zábavné akce. Mám jen pocit, že občané možná ani o všech akcích a možnostech neví. Proto apeluji na všechny aktivní občany ke sledování nástěnek, webů atd. a na všechny spolky a organizátory „dejte o sobě vědět“.

  Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte mě, případně naši komisi, kontaktovat.

  Kateřina Migdauová (migdauova@gmail.com)

   

   

4 komentářů

 1. ivan vyskočil says: 15.5.2015 at 15.25

  maš v nazvu chybu čau ivan

  • Pavel Zmeškal says: 15.5.2015 at 19.32

   Děkuji za upozornění.

 2. Tomáš Sova says: 15.5.2015 at 18.47

  Ach jo- ta VÝHOVA

 3. Tomáš Sova says: 16.5.2015 at 9.11

  na facebooku je původní chybný nadpis

Komentáře jsou nyní uzavřeny.