• Příspěvky KDU a ČSSD ve ŠZ – aneb jak je to s tím SATESEM?

  Šlapanické volební subjekty již většinou využily svou možnost publikovat ve ŠZ své názory. Můžeme si tak přečíst různé pohledy – obě strany se shodly (společně s ANO) na tom, že SATESO nepotřebuje šéfa.

  K tomuto tématu jsme se již jednou vyjádřili (ZDE) – nejlépe na tuto otázku ale asi odpověděl bývalý MS p.Novák ve ŠZ, v rubrice “Diskuse občanů”. Mimojiné říká, že se kromě vedení SATESO věnoval i dalším agendám – správa hřbitova, městští hasiči, údržba chodníků, svoz, odpadů, rekonstrukce ulic – a řada dalších projektů.

  Občan je zvyklý, že někteří politici žijí v divné bublině, když mají názor, že zvládají bez problémů desítky funkcí. Rozumný občan si ale taky odvodí, že člověk, který zastává pozici místostarosty, ředitele SATESO, ponechává si své původní zaměstnání na MU, … těžko může dělat všechno dobře. Kdyby to totiž všechno tak dobře zvládal, tak dnes má svou firmu a vydělává jiné peníze. SATESO je malá firma a potřebuje dobrého šéfa na plný úvazek. Někoho, kdo rozumí této věci, je schopen vytvářet zakázky a shánět další zákazníky (ne jen město) a bude řídit pracovníky.

  P.Novák má pravdu, když říká, že se zlepšila ekonomická situace SATESA. Škoda jen, že nikdy se nezmíní o tom, že ve stejném volebním období se zvýšil příspěvek města do SATESA o několik milionů.

  Na závěr nezbývá než souhlasit se závěrem v příspěvku KDU: “přejeme všem našim občanům, aby dokázali sami o věcech přemýšlet a vnímali nejen kdo sděluje, ale hlavně co jim sděluje.”

  Občané už prokázali, že umí a chtějí přemýšlet – proto volby dopadly tak, jak dopadly. A v příštích volbách budou zase přemýšlet.

   

Komentáře jsou uzavřeny.