• Osobní “otevřený dopis” členům MO ANO ve Šlapanicích

  Vážení členové a příznivci ANO ve Šlapanicích.

  Obracím se na vás s vyjádřením svého nesouhlasu, jakým jedná váš předseda se svými politickými kolegy. P. Sova již od voleb volí formu konfrontace a osobních urážek. Snažili jsme se v případě „osočování ČŠ“ bránit (a věříme, že to bylo za ČŠ vždy slušnou formou) – včerejší reagování p.Sovy však dle mého názoru již překročilo únosnou míru slušných lidí.

  P.Sova na fb profilu ANO prezentoval 19.12.2014 informaci, že člen Nezávislých (jeho soused) podal na zastupitele za ANO trestní oznámení. Ohradil jsem se proti zatahování politiky do jeho osobních problémů – jeho reakci (kterou záhy smazal a na fb ji už nenajdete) si můžete přečíst zde:

  ANO bude líp. I ve Šlapanicích a Bedřichovicích

  19 prosinec v 21:18 · Upraveno ·

  Dobrý večer, musíme Vám sdělit informaci, že pan Ing. Pavel Hermann, zastupitel koalice za Nezávislé 2014 (strana pana místostarosty Mgr. Klašky)- podal trestní oznámení na PČR na zastupitele hnutí ANO. Dle našich informací policie ČR toto trestní oznámení odložila. O dalším vývoji situace Vás budeme informovat. My se zastrašovat nedáme.

  Pavel Zmeškal Jako zastupitel se p.Sovo ohrazuji proti vašemu prohlášení – psát o tom, že zastupitel Nezávislých dává trestní oznámení na zastupitele ANO považuji za naprostou nehoráznost. Pokud bylo podáno oznámení, tak ne na zastupitele Sovu, ale na souseda Sovu. Je to tedy váš osobní problém a nemá cenu do toho zatahovat “funkci zastupitele”. Jestli nejste schopen si to vyřešit v klidu sám, netahejte do toho politiku.

  ANO bude líp. I ve Šlapanicích a Bedřichovicích Vám připadne normální podávat trestní oznámení za nic pane inženýre? Pardon, ovzduší ve Šlapkách znečistují jiní

  Pavel Zmeškal Nezajímá mě co je mezi vámi, vadí mi, že to politizujete tím, že to je oznámení na zastupitele, takže zase neodvádějte řeč jinam jak je vaším zvykem, Když neumíte odpovědět přímo, je lepší nereagovat vůbec.

  (zde proběhla další komunikace, která byla po pár minuátch smazána a podařilo se mi zkopírovat jen její konec)

  ANO bude líp. I ve Šlapanicích a Bedřichovicích aby jsi se neposral zastupiteli

  ANO bude líp. I ve Šlapanicích a Bedřichovicích zmeškal je vůl

  Potud citace – dnes tam již najdete jen informaci, že „zmeškal je trdlo“. Bohužel se mi nepodařilo zkopírovat komunikaci celou (byla smazána pár minut po jejím zveřejnění), kde mimo jiné zveřejňuje osobní informace jako jméno mé manželky apod.

  Již jsem si pomalu zvykal, že ve Šlapanicích budeme mít politika, který volí v práci pro občany zvláštní přístup:

  • volí metody podobné metodám StB (zveřejňuje adresu člověka, který jej na fb kritizuje, zjišťuje si osobní informace, hrozí policií apod.)
  • svůj zvláštní vztah k ženám ukazuje prohlášeními typu (cituji) – „my v ANO máme aspoň sexy kočičky, a ne jako kopie alfasamců v ostatních stranách“
  • uráží své politické kolegy (cituji) – „tak tohle jsou Čisté Šlapanice – spolek drben a magorů, a hlavně v režii StB desinformátorů“, „Papalášské manýry paní starostky, aneb nelezete nám do zadku, nebudeme se s vámi bavit.“,
  • využívá výrazy jako (cituji) – „demagogové, fanatici, lháři, troubové, drbny, magoři …“
  • není schopen jasné a konkrétní odpovědi na přímé otázky a svou „sílu“ je schopen demonstrovat jen na fb – při osobním styku nedokáže odpovědět ani na pozdrav, odchází uprostřed jednání (a spoustu jiných „drobností“)

  Většina těchto i podobných příspěvků je již dnes z fb profilu ANO smazána a občané si tak nemohou udělat obrázek o tom, co probíhá mezi malou skupinou. Z toho důvodu volím tuto formu zveřejnění.

  Pokud jsem měl zatím možnost poznat, v MO ANO se nachází celá řada zajímavých lidí, kteří jsou ochotni pro město spoustu věcí udělat. Je dobře, že značka ANO vybudila nové lidi, aby se zapojili do komunální politiky a práci pro město. Je však škoda, že jejich hlavní představitel prezentuje ANO jako stranu, která uráží, provokuje, bez konkrétních informací.

  Přeji vám, abyste se i zde u nás, ve Šlapanicích stali stranou s reputací jakou má ANO na celostátní úrovni a nekazil vám ji jeden jediný zástupce.

  Pavel Zmeškal

  (tento názor není oficiálním vyjádřením SNK Čisté Šlapanice, ale mým soukromým vyjádřením)

3 komentářů

 1. Tomáš Sova says: 27.12.2014 at 18.12

  Pane kolego , když pominu urážky typu (Stb) a ostatní lži , chci Vám jen zdůraznit , že moje žena po 30-ti letech co jsme spolu , je velice znepokojena “mým zvláštním přístupem k ženám”(jak uvádíte). Doufá , že ji to vysvětlíte. Její e-mail: monikasova@seznam.cz.

  S pozdravem

  Váš kolega

  Tomáš Sova

  • Pavel Zmeškal says: 27.12.2014 at 18.17

   Dobrý den.
   Můj otevřený dopis šel všem členům ANO, a pokud bude mít někdo dotazy, rád je zodpovím každému kdo o to požádá. Nehodlám s nikým komunikovat přes vás.
   Navíc jde o mé soukromé vyjádření (o využití prostoru webu ČŠ jsem jen požádal z důvodu většího dosahu), na případné dotazy tedy budu nadále reagovat jen soukromě, případně na fb profilu ANO, pokud ho někdo z ANO využije.
   Pavel Zmeškal

 2. Pavel Zmeškal says: 27.12.2014 at 18.34

  Panu Sovovi jsem oznámil, že jde o mou soukromou aktivitu (web ČŠ jsem využil pouze z důvodu většího dosahu k veřejnosti) a z toho důvodu veškeré další dotazy ať směřuje na mé soukromé kontakty nebo fb profil ANO.
  Z toho důvodu zde nebudou publikovány další příspěvky.
  Pavel Zmeškal

Komentáře jsou nyní uzavřeny.