• Jak si občané města představují Zpravodaj?

  V prosinci členové Komise pro tisk a informace (KTI) udělali malý průzkum, jak si občané představují podobu Šlapanického zpravodaje, listu občanů Šlapanic a Bedřichovic (ŠZ). Na uvedené otázky odpovědělo několik desítek lidí – uvádíme zde názory, které nejvíce převládaly:

  Jak často čtete ŠZ? – občané většinou čtou každý výtisk a větší část článků

  Co vás zajímá? – nejčastěji se vyskytoval zájem o aktuální dění (zprávy z Rady města a Zastupitelstva), informace o akcích, historii města, činnosti spolků a také různé názory a komentáře

  Co vás nezajímá? – občané kritizovali příliš dlouhé články (např. u MŠ, počasí, činnosti spolků) a zejména reklamu a vychloubání vedení a vyřizování osobních účtů. Dále se jim nelíbily příspěvky – slovo a fotky starosty, názory tiskové mluvčí, informace o počasí

  Co vám chybí? – občané by očekávali články o rodácích a významných osobnostech Šlapanic, včasné informování o tom, co se chystá či probíhá, seznam plánovaných akcí, pravdivé a otevřené informace bez cenzury, pohledy “druhé strany”

  Vadila by vám skromnější forma? – většinou nevadila, i když by přivítali aspoň kvalitní obal (fotografie ano, ale v menší míře, tenčí papír)

  Měl by být ŠZ na internetu? – jednoznačně převládá názor “NE”, zejména kvůli starším občanům, kteří nemají vždy přístup k internetu. Občané by uvítali, kdyby na internetu byla nějaká rozšířená forma ŠZ

  Jak často by měl ŠZ vycházet? – zde nepřevládal jednoznačný názor – části občanů vyhovuje četnost 1x za 2 měsíce, část by přivítala větší četnost 1x za měsíc (pokud ovšem bude aktuální a obsahově smysluplný)

  JAK DÁL? KTI na základě těchto názorů i představ ve volebních programech koalice připravuje novou podobu ŠZ. Tento návrh je již téměř připraven a na schůzce KTI v lednu bude schválena definitivní forma ŠZ. Hledá se také nová vizuální forma, aby byl ŠZ modernější. V únoru tak občané obdrží ŠZ již v nové podobě.

  Tímto děkujeme občanům, kteří nám sdělili své pohledy a názory na podobu ŠZ.

10 komentářů

 1. Tomáš Sova says: 30.12.2014 at 9.05

  Můžete nám sdělit , které desítky občanů to byli, a kdo je vybíral?

  • Pavel Zmeškal says: 30.12.2014 at 9.21

   Dobrý den.
   Pokud vás zajímají jména, ty vám samozřejmě sdělit nemůžeme – jména nezveřejňujeme. Několik názorů získala paní Rabušicová, další názory získali zástupci ČŠ v KTI mailovým kontaktováním občanů, od kterých máme mailové kontakty. I další členové KTI ověřovali názory – zde to bylo ústní formou (šlo totiž o úkol pro všechny členy KTI).
   Další výzva k názorům byl zveřejněna v posledním ŠZ – zde ještě čekáme, zda se ozvou další občané se svými podněty.

 2. Tomáš Sova says: 30.12.2014 at 13.28

  Prosím člena komise RM pro tisk o vysvětlení zda je správně p. Rabušicová nebo pí.Rabušicová..Děkuji

  • Pavel Zmeškal says: 30.12.2014 at 13.45

   Správně je paní Rabušicová – děkujeme za upozornění. Těší nás důslednost občanů a že tak pečlivě čtou naše příspěvky.

 3. Tomáš Sova says: 30.12.2014 at 17.10

  tak nevím jestli p. nebo pí. ?
  To máme odborníky v komisích za ČŠ!!!

  • Pavel Zmeškal says: 30.12.2014 at 17.27

   Určitě víte, protože jsme chybu opravili přímo v textu.
   Věříme, že odborníky v komisích máme – jsou slušně vychovaní, charakter je v pořádku, místo stěžování se zapojují do práce pro obec, nenadávají druhým, … – i když občas udělají některé dramatické chyby.

 4. Tomáš Sova says: 30.12.2014 at 17.42

  nejsem členem komise RM pro tisk a informace(ani bych neprošel nominací, díky vládnoucí koalici)- správně je pí Nováková , bez tečky.Takže pane inženýre podejte demisi , Vy v komisi RM pro tisk a informace nemáte co dělat!
  Hezký nový rok
  Tomáš Sova
  Hnutí ANO 2011

  • Eva Urbánková says: 5.1.2015 at 17.46

   Pane Sovo, přečetl jste si po sobě váš text? Nelíbí se mi vaše chování a napomínání, když váš text také není bez chyby. (Věta začíná malým písmenem, někde mezery chybí, někde přebývají.)

 5. Tomáš Sova says: 30.12.2014 at 19.04

  jste mi neodpověděl pane Zmeškale. Tak p. nebo pí. nebo pí bez tečky Stále píšete , že neodpovídám . Tak odpovězte.

  • Pavel Zmeškal says: 30.12.2014 at 19.36

   Jak jistě víte, odpověděl jsem vám mailem, abych nezahlcoval čtenáře něčím tak důležitým jako je jedna gramatická chyba. A co se týká pravidel českého jazyka, správnou odpověď jste již uvedl ve svém komentáři, takže mi nepřipadalo vhodné, abych takto znalého člověka znovu poučoval co je správně. Tímto vám děkuji za velmi plodnou diskusi, k této věci považuji vše za uzavřené a dál se již nebudu vyjadřovat stále ke stejnému tématu.

Komentáře jsou nyní uzavřeny.