• Aktuální informace z poslední Rady města

  Včera  zastupitelé obdrželi zápis z 2. a 3. jednání RM – přinášíme některé informace – nejdříve z 2.jednání RM:

  1. stavba víceúčelového atletického areálu ZŠ Šlapanice – vzehledem k posunu výběrového řízení na dodavatele dohází i k posunu termínu realizace stavby

  2. P.Babušík požádal o ukončení pronájmu kanceláří na ul.Nádražní 7 – smlouva bude ukončena k 31.1.2015 a zároveň budou tyto prostory nabídnuty k pronájmu.

  3. Byly zřízeny komise RM – složení se budeme věnovat v jiné části

  4. Město podalo, prostřednictvím externího právního zástupce, podnět Okresnímu státnímu zastupitelství ve věcech zveřejněných dne 07.11.2014 v informačním letáku obsahujícím řadu informací, které, pokud by se prokázaly pravdivými, by mohly být trestnými činy spáchanými úředníky MěÚ Šlapanice.

  Informace z 3.jednání RM:

  1. schválen návrh nového jednacího řádu ZM – bude předložen na nejbližším zasedání – podrobnosti zde

  2. schválen návrh rozpočtu na r.2015 – více podrobností najdete přímo v zápise

  3. byla ukončena dohoda o ukončení poskytování právních služeb JUDr.Ondruše

  4. Jmenování zástupců města do školské rady – Mgr.Migdauová, Mgr.Michal Klaška, Ing.Martina Schusterová

  5. různé:

  • Člen ZM Ing. Sova vznesl požadavek na realizaci tzv. psích záchodků. Odp.: Návrh bude předložen komisi pro ŽP k projednání a návrhu variant možného řešení.
  • Pan Babušík se dotazuje, zda město bude mít zájem o pokračování spolupráce ve zpracování dokumentů formou „kaleidoskopu“. Odp.: Nabídka bude předložena komisi pro tisk a informace k posouzení.
  • Byl zpracován projekt revitalizace Ponětovického rybníka. V projektu bude vhodné pokračovat ve spolupráci se starosty Jiříkovic a Ponětovic.
  • Osvětlení schodů k ZŠ je nedostatečné. Odp.: Je v řešení – zatím VŘ na dodavatele úpravy; pokusíme se o dočasné provizorní řešení.
  • Informace o tlakové zkoušce pláně v místě budované nové vozovky v rámci projektu „Bedřichovice nad Temží“, která dopadla jako nevyhovující. Projektant navrhne taková opatření, aby výsledek následná tlakové zkoušky vyhovoval všem požadavkům na uvedenou komunikaci.

  Zápisy z Rady města můžete pravidelně nalézt na stránkách města ZDE.

  Tyto konkrétní i u nás: 

  Stáhnout (PDF, 233KB)

  a zde:

  Stáhnout (PDF, 228KB)

   

3 komentářů

 1. Tomáš Sova says: 3.12.2014 at 16.53

  Prosím o zveřejnění mého vysvětlení zaslaného dnes paní starostce .Děkuji Tomáš Sova – historicky první zvolený zastupitel hnutí ANO 2011 ve Šlapanicích.

  • Pavel Zmeškal says: 8.12.2014 at 9.16

   K vysvělení zveřejňujeme korespondenci p.Sovy se starostkou:

   From: Tomáš Sova [mailto:sotes@ti.cz]
   Sent: Wednesday, December 03, 2014 5:14 PM
   To: Trněná Michaela
   Subject: Re: RE: zápis 3 RM
   Naprosto souhlasím s Vašim sdělením , proto jsem to uvedl na správnou míru.
   Pěkný večer
   Tomáš Sova

   Trněná Michaela napsal(a):
   Vážený pane Sovo,
   Já jsem obdržela od Vás e-mail tohoto znění:
   “Dobrý den paní starostko,
   dovoluji si zaslat podnět k projednání RM na zakoupení psích pisoárů. Jejich pořízení by možná vedlo k usmíření nás pejskařů a ostatních , co se zlobí , že jim psi močí na jejich předzahrádky.Vhodné by bylo jejich umístění jak do výběhů pro psi,tak i mimo ně.
   Více info na http://www.psizachody.cz
   Děkuji
   Přeji pěný den
   Tomáš Sova”

   Jako takový jsem ho předala Radě města a ta ho takto projednala. Do zápisu RM těžko můžu zpětně uvádět informace, které tam nezazněly a které jsem neměla k informaci. Ale myslím, že to pro celou záležitost není podstatné.
   S pozdravem
   Mgr. Michaela Trněná
   starostka města Šlapanice
   Masarykovo nám. 100/7
   66451 Šlapanice
   tel. 533 304 310

   From: Tomáš Sova [mailto:sotes@ti.cz]
   Sent: Wednesday, December 03, 2014 3:26 PM
   To: Trněná Michaela
   Subject: zápis 3 RM
   Dobrý den ,
   rád bych uvedl věci na pravou míru. V zápise z 3. jednání RM ( bod 7. Různé)se uvádí , že já jsem dal podnět na RM ve věci “psích záchodků”. Tento podnět mi dala paní Helena Dorerová ( členka komise RM pro tisk) a já ho pouze přeposlal.Naši zástupkyni v komisi RM životního prostředí a zemědělství paní Alenu Leigebovou jsem o této věci informoval. Věřím, že celá záležitost je vyjasněna .
   Tomáš Sova
   zastupitel

  • Pavel Zmeškal says: 8.12.2014 at 9.20

   Dobrý den pane Sovo.
   Vaše vyysvětlení jsme zveřejnili – rád bych vás požádal pro podobné situace v budoucnosti, abyste prezentoval své dotazy vedení města a případné reakce na fb či webových stránkách vaší vlastní strany.
   Web ČŠ neslouží k prezentování komunikace mezi různými volebními uskupeními a vedením města, ale převážně k prezentování názorů vlastních členů a příznivců na různé situace ve Šlapanicích.
   Děkuji za pochopení, Pavel Zmeškal

Komentáře jsou nyní uzavřeny.