• Projekt “hřiště Jiráskova” pozastaven

  Dle dnešních informací dodavatele zakázky (6.11.2014) město pozastavilo práce na tomto projektu do ustavujícího zasedání ZM 10.11.2014 – dodavatel očekává, že nové vedení s nimi bude příští týden jednat o dalším postupu.

  Připomínáme, že smlouva mezi městem a dodavatelem je uzavřena a další osud tohoto projektu bude velmi záviset na ochotě dodavatele.

  Poměrně důležitá je i finanční otázka projektu. Ano, město sice dostane dotaci ve výši 300 000,- Kč, ale dalších 620 000 musí doplatit. Kdo se projde po městě, může vidět, že se město sice snaží, ale nestíhá údržbu dosavadních plácků a hřišť . Např. s velkou slávou otevíraný skatepark za školou je dnes v naprosto dezolátním stavu. Investovat do nových a nových projektů nebo se postarat kvalitně o to, co už máme? Ve stejné lokalitě mělo město navíc předjednaný jiný prostor pro hřiště. Proč nedošlo k jeho realizaci je pro nás zatím otázkou.

  V příštím roce město bude investovat 15 milionů do projektu “atletický areál ZŠ”, cca 10 milionů z dotace, 5 milionů z vlastních prostředků.  V době, kdy se v zastupitelstvu projednával, jsme upozorňovali na to, že jeho využitelnost širší veřejností bude poměrně malá. Za tuto částku mohlo mít město 5 hřišť typu Jiráskova (pomíjíme dotaci). Dosavadní vedení města však odchází a diskutabilní projekty zůstávají.

  Pozastavení projektu je prostorem pro diskuzi, která měla proběhnout, ale neproběhla.

  V reakci na informace šířené dosavadním místostarostou P.Horákem dodáváme, že žádná z našich zastupitelek se nepokoušela zastavit stavební techniku vlastním tělem. Naopak pokoušeli jsme se, bohužel neúspěšně, o jednání právě s p. Horákem.

   

3 komentářů

 1. Kateřina says: 9.11.2014 at 22.22

  Vážení,
  nechápu o čem se tu neustále rozepisujete.Projekt byl schválený,zadaný k realizaci a s financemi na zhototovení bylo v rozpočtu města počítáno.
  Tak se mi zdá,že hřiště je trnem v oku především nové zastupitelce bydlící v téhle lokalitě. Byla jsem přítomna a nejen já toho,kdy vykřikovala,že tu chce mít klid.
  Paradoxem byl zavěšený poutač na jejím domě se šťastnými a rozesmátými dětmi nabádající voliče ke zvolení vašeho sdružení.
  Je fakt,že si tahle paní před bagr nelehala,byla to však její kamarádka seniorka s velmi nevybíravým slovníkem,která tuhle službu nabízela.Paní také vykřikovala,že bylo slíbeno,že realizace tohoto projektu bude zastavena.Nechce se mi domýšlet co téhle paní seniorce a možná i dalším kdo slíbil a za co??
  Děti nejsou zvěř a mají jistě právo na to aby si mohly hrát na hřišti a nemusely s míčem běhat po silnici a my rodiče trnout kdy je srazí auto.
  Jedná se opravdu jen o dětské hřiště a o to,že si na něm děti budou hrát v době kdy to nemůže vadit ani seniorům ani nikomu dalšímu.A pokud děti při hře výskají a smějí se,je to proto,že jsou spokojené a zdravé.A to je snad v tom nejlepším pořádku.
  Kateřina

  • Pavel Zmeškal says: 11.11.2014 at 8.26

   Dobrý den. Děkujeme za vaši poznámku.
   Ponechám stranou kdo koho ovládá či s kým manipuluje. Faktem dnes je, že v této věci tady jsou 2 velmi protikladné názory a nová Rada města nechce řešit věci postupem “je to schváleno, tak to bude” (ikdyž s títo řešením část obyvatel zásadně nesouhlasí). Věřím, že nikdo z nás nechce říct “senioři, máte smůlu, je to schváleno”, stejně jako bychom nechtěli, aby se někdo takto choval k nám. Snad se Radě podaří najít řešení, které nebude tak konfliktní a nebude vyvolávat nenávist jedněch vůči postoji druhých.

 2. Pavel Horáček says: 12.11.2014 at 0.22

  Dobrý den paní Kateřino Jistě svá mi souhlasím
  děti při hře výskají a smějí se,je to proto,že jsou spokojené a šťastné .Věřte mi že nové osazenstvo není proti, stavbě hřišť pro dětí !!! to určitě ne, ale je to trošku jinak vysvětlím to:
  1.) mobiliář zabudovaný ve velkým parku z Agatů bíl dle mích informací předražen cca. o 200tis
  2.) dnes pán Ředitel. ZŠ za minulého vedení natropil dluhy aniž by na to měl jak pravomoc tak finance
  teď je žádá po novem vedení, tedy možná ještě nepožádal ale já už, o tímto jeho přestupku či deliktu vím tak dva měsíce dnešním dnem nemá zaplacenou fakturu jedná se cca.195 tis .Je to za práci kterou si obědvával u jisté stavební firmy nad rámec rekonstrukce Školy, snad táto firma to nepodstoupí exekuci totiž pan ředitel nepočítal že ve vedení města už nebudou jeho kamarádi ….například ing. arch Klaška !!!!
  3.)V případě že město přijde o dotaci 300 tis na hřiště ,tedy je možné že pří podrobném prozkoumaní zjistí že je to předraženo vybuduje to za svých 620 tis a co bude chybět?doplatím já !!! jinak na tomto hřišti jsem prožil mladí mam k němu vtah . Zároveň jsem ochoten s tímto hřištěm pomoct ,veškerou Techniku na vybudování hřiště vlastní moje firma. Poslední realizované hřiště jsme dělali pro odborné učiliště u Zetoru v Líšni
  4.) paní Kateřino určitě vám malá procházka tedy ani vašemu dítěti neuškodí doporučuji vám navštívit jiné hřiště ve Šlapanicích do nezbytné doby dokaď se táto problematika nevyřeší děkuji za pochopení…
  5.) ani já ani vi či lidi ze Šlapanic a Bedřichovic netuší kolik kostlivců se ještě schovává ve skříní a že jích tam je…DEJME PROSÍM VŠEMU SVŮJ ČAS DĚKUJI

  s pozdravem a přáním hezkého dne přeje všem občanům
  Pavel Hořáček

Komentáře jsou nyní uzavřeny.