V Volby
 • Volby 2014 – vystoupení lídrů šlapanických kandidátek

  Vystoupení lídrů téměř všech šlapanických subjektů, které kandidují do komunálních voleb 2014, můžete zhlédnout na internetové televizi ZDE, chybí Změna pro Šlapanice.

  Pokud chcete zhlédnout profily některých zastupitelů ČŠ a slyšet jejich názory – můžete zde – M.Trněná + J.Kopeček + P.Zmeškal

  Kromě vystoupení lídrů kandidátek mají občané v mnoha případech také již k dispozici volební programy všech stran, které se ucházejí o jejich přízeň.

  Čisté Šlapanice by se nyní mohly začít radovat. Není zvykem, aby vládnoucí koalice přebírala volební program opoziční strany 🙂 Sledovat volební snažení KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD je natolik silná káva, že si dovolíme z pozice opozice krátký komentář:

  Všechny tři tyto strany ve svých programech, vystoupeních nebo vyjádřeních hromadně opouštějí myšlenku průmyslové zóny, kterou všechny tři rukou společnou a nerozdílnou již 2 volební období urputně a hlavně přes odpor občanů Šlapanic prosazovaly (ČSSD tento postup podporovala svým hlasováním, ač nebyla předchozí období v koalici). Hlavním argumentem byla ekonomická výhodnost zóny pro Šlapanice (až neudržitelnost rozvoje Šlapanic bez průmyslové zóny ústy KDU-ČSL) a  vyřešení dopravy. Nyní se občané dozvídají: že “zóna není naší prioritou” (KDU-ČSL), “projekt zóny je velmi těžko realizovatelný” (TOP09 ve své tiskovině) nebo dokonce “o průmyslové zóně rozhodnou občané přímým hlasováním” (ČSSD).  To už zónu Šlapanice nepotřebují? A dopravu lze řešit jinak?

  Tyto 3 strany také zrušily vysílání záznamů zasedání zastupitelstva pro občany, a zamítly všechny naše návrhy na obnovení vysílání, které jsme opakovaně předkládali (naposledy v prosinci 2013). Čisté Šlapanice nakonec začaly zveřejňovat záznamy pro občany vlastními silami, najdete je na našich stránkách v rubrice Záznamy.  Záznamy zastupitelstva jsou přitom nejjednodušším prostředkem pro občany, jak získat informace o dění a rozhodování ve městě. Koalice KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD odmítla zveřejňovat smlouvy města nebo jmenovité hlasování zastupitelů.
  Po dvě volební období tyto strany velmi důsledně blokovaly veškerý přístup občanů k tvorbě nového územního plánu. Například zásadní dokumenty pro veřejnost byly zveřejňovány buď o letních či jarních prázdninách a jednou těsně před Vánoci. Zkuste si vzpomenout, kdy jste v hlásné troubě naší radnice – Zpravodaji našli výzvu, abyste se zapojili do přípravy územního plánu? Nikdy je správně. Svými obstrukcemi přinutily tyto subjekty dokonce občany, aby se k myšlence průmyslové zóny vyjadřovali opakovaně, celkem již 4x!
  A nyní se dočteme ve volebních programech těchto stran o tom, jak chtějí informovat a zapojit občany Šlapanic do rozhodování o územním plánu nebo o důležitých věcech? Soudný člověk se musí ptát, proč to nedělali tito lidé doteď.

  Volební boj ve Šapanicích je velmi silná káva, ne každý na ni má žaludek. Udělat na povel stojku a čelem vzad od svého programu, o zásadách zde hovořit nelze vůbec – to prostě každý neumí. KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD se svými lídry ano. Jaký veletoč a hlavně kdy provedou příště?

  Je nyní na voličích, aby se rozhodli, jak jsou tyto strany se svými názory a postoji pro ně důvěryhodné.

  Přijďte k volbám vyjádřit svůj názor!

   Na náš web, kde jsme informovali o své činnosti po celé volební období, se můžete dostat proklikem přes logo Čistých Šlapanic na úvodní obrazovce.

Komentáře jsou uzavřeny.