V Volby
 • Ohlédnutí za volební kampaní – aneb starosty je mi líto.

  Dnes zbývá už jen 5 dní do voleb – “masírování” občanů tak brzo skončí. Jaké byly kampaně?

  Obrázek si musí udělat každý občan sám. Letošní kampaně každopádně byly jiné než ty před 4 roky. Občané nacházeli ve svých schránkách velké množství letáků, někdy jen obecné, někdy s konkrétními informacemi. Papírů je škoda, ale na druhé straně lituji, že nejsou volby každý rok. Tolik akcí co KDU letos realizovala v posledním roce snad ještě nebylo za celé volební období. Je škoda, že není KDU tak aktivní co by strana i v průběhu volebního období. Jak občan bych byl spokojený.

  Šlapanice jsou oblepeny obličeji různých stran – můžete je vidět snad na každém kroku. Volby jsou prostě všudypřítomné.

  Jako zástupce opozice musím poděkovat koalici, zejména KDU za jejich ocenění. Jak jinak si vysvětlit tu masivní kampaň mnoha letáků, bilboardů, obrovských slibů, spousty akcí? Je pro mne ocenění, že se koalice tak obává, že přijde o své postavení – jinak si tu “utracenou statisíce” neumím vysvětlit. Bojí se nás. A to je dobře – je to silný signál, že svoji práci v něčem děláme dobře.

  A starosta?

  Některé jeho kroky jsem nechápal – zakázal veřejně kritizovat svoji osobu, neustále spojoval zrušený Lídl s ČŠ, i když mu to soud zakázal a mohl shlédnout důkazy, v posledním Zpravodaji už dokonce si neodpustí podotknout, že někdo z příbuzných opozičních zastupitelů nechce prodat pozemek na cyklostezku, na Zastupitelstvu mu nevadí hulváti z řad koalice, ale ČŠ kritizuje za maličkosti,  a řada jiných projevů.  Tohle už nejsou normální kroky starosty, místního politika. To jsou reakce člověka, který se shlédl ve své funkci. Starosta je pracovitý, ale 8 let ve funkci ho zcela změnilo. Stal se z něj člověk opilý mocí – bojí se jakékoli kritiky, není schopen naslouchat názorům kritiků, využívá “podpásové” a místy i nepravdivé informace, aby se udržel ve funkci.

  Je škoda, že křesťanské zásady nejsou natolik silné, aby jeho myšlení vrátily zpět. On už toho schopen není a poslanecká sněmovna mu to spíše zhorší než by mu pomohla. Dřív jsem jeho pracovistost respektoval, i když s jeho názory nesouhlasil – dnes mi ho už je líto. Stejně jako každého člověka, který sejde z cesty obyčejných lidí a cítí se někde “nahoře”.

  Pavel Zmeškal

   

Komentáře jsou uzavřeny.