V Volby
 • Jak je to s volebními miliony ve Zpravodaji?

  Reálná ekonomická bilance uplynulého období

  Čisté Šlapanice navrhovaly v průběhu volebního období mnoho opatření ke zlepšení ekonomické situace města – elektronickými aukcemi počínaje, přes výběrová řízení s co nejvíce oslovenými firmami a nabídkami včetně upozornění na rizikové kroky, jakým bylo zrušení konceptu územního plánu (ztráta 1,5mil.). Náš zástupce pracoval po celou dobu intenzivně ve finančním výboru zastupitelstva. Naše nápady a nabídky na pomoc však zůstaly nepovšimnuty anebo využity z velmi malé části. Přesto se o finanční zdraví naší obce intenzivně zajímáme i nadále. U čísel zveřejněných koalicí KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD ve Zpravodaji však chybí velmi zásadní údaje.

   KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD ŘÍKÁ:

  Zodpovědným a perspektivním řízením města jsme v letech 2011 – 2013 hospodařili s celkovým finančním přebytkem přes:                                    50 000 000 Kč

  Zůstatek na bankovních účtech závěrem roku 2013 jsme zvýšili oproti roku 2010 téměř 2,5x na více než:                                                                      60 000 000 Kč

  MY DOPLŇUJEME:
  Tyto strany začaly s nulovým dluhem a skončily s dluhem 85 000 000 Kč

   KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD ŘÍKÁ:ˇ

  Podařilo se nám na rozvojové akce získat a tím uspořit našemu městu přes 120 000 000 Kč.

  MY DOPLŇUJEME:

  1. Ve Zpravodaji č.5/2014 tyto strany ale uvádí, že získaly 77 milionů. Kde je pravda?
  2. Ano, získali dotaci a patří jim poděkování. Bohužel v porovnání s jinými městy a možnostmi čerpání z fondů EU zůstalo město velmi daleko za svými možnostmi. Promeškali jsme tak příležitosti, které se nebudou opakovat.
  3. A proč jsme nevyužili fondy EU? Citujeme pana starostu J. Klašku: „Tyto projekty jsou administrativně náročné, proto jsme se do nich nepouštěli“.

  A co tedy měly KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD občanům říci?

  a)       většinu projektů jsme nasměrovali těsně před volby, i když 2 uskupení sedí na radnici již druhé volební období

  b)       dlouhodobě jsme zadlužili město úvěrem 85 mil. Kč

  c)       zrušili jsme výběr poplatků a zvýšili 4x daň z nemovitosti

  d)       nezajistili jsme pro město žádné příjmy do budoucna

  e)       dělali jsme včasnou přípravu projektů – ale také hodně do ” šuplíku”, a tedy zbytečně (územní plán, rekonstrukce KD Bedřichovice, protipovodňová opatření)

  f)        vyčerpali jsme investiční prostředky na 8 let dopředu – ti, co přijdou po nás, mají smůlu, musí šetřit, nemohou investovat a musí splácet úvěr.

  g)       SATESO – máme poplatky ze skládky, ale SATESO je ve ztrátě.

  Kdo chce skutečně prospěch města, ten nemůže ohrnovat nos nad nápady a pomocnou rukou anebo kvalitními lidmi ani z opozice, ale musí využít každou příležitost, která se ve prospěch města naskytne.  Čisté Šlapanice v sobě tuto otevřenost vůči dobrým nápadům a schopným a kvalifikovaným lidem mají 🙂 

Komentáře jsou uzavřeny.