V Volby
 • Jaká je naše strategie vyjednávání o koalici?

  Navenek se možná občanům zdá, že vše po volbách utichlo, ale je tomu zcela jinak. V současné době se připravují jednání mezi všemi volebními subjekty. Rádi bychom občany touto cestou informovali o našich názorech, s kterými jdeme do těchto jednání.

  Partnery pro spolupráci v celém volebním období hledáme u těch partnerů, s kterými máme co nejvíce společných bodů volebních programů a těch, u kterých se v minulém období projevovala ochota ke spolupráci a podpora cizích návrhů.

  Nejvíce jsme v minulém období spolupracovali se sdruženími “Nezávislí 2014” a “Změna pro Šlapanice“. Rádi bychom se také obrátili na ODS, s kterými jsme sice příliš nespolupracovali, ale na řadě podnětů jsme se při jednání Zastupitelstva města shodli.

  Pokud se týká ostatních stran:

  ANO je pro nás zatím zcela nové a nemá za sebou delší veřejné působení ve Šlapanicích. Kandidátka ANO obsahuje řadu zkušených lidí a věříme, že se  zapojí do práce města, např. v komisích apod.

  – se stranami dosavadní koalice (KDU-ČSL, TOP09, ČSSD) vzhledem k rozdílnosti klíčových bodů programu nemůžeme jednat o spolupráci na úrovni koalice.

   

  V budoucnu chceme podpořit změnu dosavadní atmosféry v zastupitelstvu mezi jednotlivými volebními subjekty – proto budeme postupně oslovovat všechny subjekty a hledat s nimi styčné body prospěšné pro Šlapanice.

   

  O tom, jak se k našim názorům a návrhům postaví jak potenciální koaliční partneři, tak ostatní volební subjekty vás budeme průběžně informovat.

Komentáře jsou uzavřeny.