V Archiv
 • Tragické výkony radního J. Zycháčka (TOP09) na zasedáních zastupitelstva Šlapanic

  Pokud  někdo pravidelně sleduje záznamy zasedání zastupitelstva Šlapanic nebo je přímo navštěvuje, nemohly mu uniknout projevy člena Rady města za TOP09 J. Zycháčka. Kromě toho, že jim chybí věcnost, obsahují bohužel velmi často i naprosto demagogická vyjádření, která naznačují, že tento pán by funkci radního neměl zastávat vůbec. Od radního města, který přijímá zásadní rozhodnutí pro obec, má totiž občan právo očekávat kompetentnost a orientaci v základních údajích o věcech, které Rada nebo zastupitelstvo města projednává, nikoliv snůšku blábolů.

  Posuďte sami: Během jednoho krátkého vystoupení hned dva naprosté bláboly. Poslechněte si projev radního Zycháčka na posledním zasedání ZM na záznamech pořízených Čistými Šlapanicemi zde od 00:41:20, naše reakce přímo na zasedání na stejném záznamu od 01:07:16. Bezprostředně následuje reakce pana starosty (KDU-ČSL), který se domnívá, že Čisté Šlapanice přehánějí.

  A náš podrobnější komentář:

  1. Pokud někdo tvrdí, že podrobně a poctivě přečetl e-maily s připomínkami občanů k návrhu územního plánu Šlapanic a nepochopil přitom, že Vochtrovňa je remízek, pak to může mít několik vysvětlení:  pan radní Zycháček buď čte z e-mailů jen nadpisy nebo není vůbec schopen pochopit obsah e-mailů. Jinak by si totiž namáhavě nemusel zjišťovat, jestli u šlapanické železniční trati stojí strážní domek (tzv. vochtrovňa). Většině občanů je jasné, že žádný strážní domek u trati dávno nestojí, Vochtrovňa je název chráněného remízku u trati.  A zachování Vochtrovně – remízku žádali občané ve svých připomínkách k návrhu územního plánu, které pan Zycháček obdržel jako jeden z 21 zastupitelů města. Připomínky podávali občané prostřednictvím webu zřízeného Čistými Šlapanicemi, přesné znění připomínky si můžete přečíst na tomto webu. Bohužel radní Zycháček informaci o remízku nepochopil a místo toho se trapně věnuje neexistujícími strážnímu domku.
  2. Jako radní také zřejmě není schopen nebo ochoten se seznámit s návrhem územního plánu města. Se znalostí tohoto dokumentu by nemohl obyvatelům Brněnských polí tvrdit, že nejbližší komunikace budou od jejich bytů vzdáleny více jak kilometr nebo že vedle železniční trati není navržena žádná komunikace. Grafický výkres návrhu územního plánu Šlapanic, jak byl předložen v únoru letošního roku, spolu se zakreslenými komunikacemi, najdete zde.

   S odpovědností radního se tyto projevy schopnosti vstřebávat a chápat informace příliš neslučují.

  Pokud TOP09 ve Šlapanicích nominovala člověka s těmito schopnostmi do funkce radního, pak se jedná buď o projev zoufalé personální nouze šlapanické TOP09 nebo o aroganci vůči občanům. Komunální volby jsou na dosah a šlapaničtí občané k nim tentokrát dorazí snad lépe poučeni i díky záznamům zasedání zastupitelstva, pořizovaných Čistými Šlapanicemi. Záznamy najdete pravidelně v rubrice Záznamy na našem webu.

Komentáře jsou uzavřeny.