V Archiv
 • Jak to jde jinde. Promarnily Šlapanice obrovskou šanci?

  Šlapanice získaly v posledních letech řadu dotací ze státního rozpočtu na různé projekty v obci. Městu se tak podařilo zajistit financování řady projektů, které by se jinak realizovaly jen obtížně.

  Když jezdím po republice, všiml jsem si u řady měst a obcí různých nových hezkých “zákoutí”, u kterých je většinou označení “financováno z prostředků Evropské unie”.  Posledním takovým místem byla malá obec Bělá u Opavy – postavili zde krásný areál s dětským hřištěm, společenským sálem a prostory pro mládež, je to nádherné společenské místo pro občany.

  Vždy, když potkám takové místo, přemýšlím, proč ve Šlapanicích takovou ceduli u “hezkého” místa nenajdeme? Město realizovalo některé projekty z prostředků EU, ale ty se týkaly zlepšení práce úřadu. Což je určitě přínosné, jen občané to moc nevidí. Město nezískalo z EU žádné projekty na zlepšení životního prostředí a podmínek pro lepší bydlení pro občany.

  Zdá se mi, že město promarnilo obrovskou příležitost v získávání financí z prostředků EU na zlepšení podmínek ve Šlapanicích.

  Pro inspiraci se podívejte na některé příklady, jak to dělají jinde:

  Bělá u Opavy – http://www.obecbela.cz/web/?page=texty&id=31

  Křižánky – http://projekty.krizanky.eu/projekt/realizovane-projekty.html

  Dolní Počernice – http://www.praha-dolnipocernice.cz/evropske_fondy.htm

   

   

Komentáře jsou uzavřeny.