V Archiv
 • Šlapanice a 11000 obyvatel? Územní plán je v rozporu se strategií města – a v rozporu s názory obyvatel.

  V materiálech nedávno připomínkovaného návrhu územního plánu Šlapanic jsou vymezené stavební plochy pro dalších 4 000 obyvatel. Vedení města tedy předpokládá velikost Šlapanic v budoucnu cca 11 000 obyvatel.

  Ve strategii města (analytická část) je jasně definován požadavek občanů na velikost Šlapanic max. do 8 000 obyvatel (tento názor má 71% obyvatel).

  Dle vyjádření místostarostů tímto dává město občanům potenciál další výstavby, ale nepředpokládá, že by se tyto možnosti výstavby využily vzhledem k dnešní ekonomické situaci (a mimochodem ST sdělil mimojiné i svoji zkušenost, že potkal člověka, který neměl kde ve Šlapanicích postavit dům – zajímavý argument).

  Takže? Šlapanice budou mít plochy pro 11 000 obyvatel, ale stejně se plochy k zástavbě nevyužijí, protože lidi na tom jsou špatně.

  Rozumí někdo tomuto postoji?

  A postoj Cistých Šlapanic? Plně stojíme za názorem většiny obyvatel:

  – budovat město především pro příjemné bydlení (ve vizi města mít jen prostředí pro kvalitní bydlení, a ne pro kvalitní podnikatelské prostředí)

  – prioritu v rozvoji nehledat ve výrazném rozvoji průmyslových ploch, ale ve zlepšování konkrétních šlapanických míst (tím neříkáme házet podnikatelům kladky pod nohy)

  – omezit další stavební záměry a zachovat Šlapanice ve stávající velikosti tak, jak si to občané převážně přejí.

Komentáře jsou uzavřeny.