V Archiv
 • iDnes – ” Zakázky za miliony ve Šlapanicích dostávali lidé spojení s radnicí”

  Zde si můžete přečíst článek, který popisuje praktiky, obvyklé ve Šlapanicích. Informace, které šlapaničtí občané jen tuší (někteří) začínají vyplouvat na povrch. Shrňme to podstatné:

  V.Remeš (předseda stavební komise, kandidoval za KDU-ČSL) – v r.2012+2013 získal zakázky na projektové dokumentace (zdravotní středisko a nový chodník), od r.2008 získal zakázky za cca 1mil.Kč Dle vyjádření STp.Klašky i p.Remeše není žádý problém, že předseda stavební komise dostává od města stavební zakázky (a několik zakázek bez výběrového řízení).

  A.Charvát (předseda Kontrolního výboru, kandidoval za nezávislé) – zakázka na právní poradenství pro město. Je na zvážení, do jaké míry dokáže být předseda KV objektivní při kontrole města, když má od něj zakázku.

  S.Matýšek (bývalý šlapanický radní za ODS) – celkem získal od města zakázky za cca 7,5mil.Kč (navíc město povolilo stavbu jeho “rodinného domu” na hranici Kolíbky a zničil tak jedno z nejhezčích míst Šlapanic – více v psledním letáku ČŠ).

   

  V novinové podobě poněldního vydání jsou i další zajímavé informace z prostředí Šlapanic a polotoky KDU-ČSL (viz níže):

  – novinářka měla problémy získat neanonymní názory občanů na p.Klašku a stávající koalici – proč? Bojí se snad občané v době demokracie?

  dary občanů lidovcům – 8 příznivců věnovalo v letech 2006-2013 celkem 1,5mil.Kč (rekord ve srovnání s jinými podobnými městy).

  • V.Horák (kandidát za KDU-ČSL, bývalý starosta a náměstek hejtmana JmKraje) – 755tis.Kč. – rekordman
  • p.Klaška (starosta, poslanec) – 290tis.Kč.
  • p.Hrabálek (dnes tajemník MěÚ a bývalý starosta) – 100tis.Kč.
  • p.Remeš (předseda stavební komise) – 80tis.Kč.

  Obdivujeme tento nezištný přístup straníků KDU-ČSL a dalších spjatých lidí. Určitě je to chvályhodné poděkování městu za možnost dělat tu starostu.

  Šlapanice_MFDnes_03_2014

Komentáře jsou uzavřeny.