V Archiv
 • Politický turista Jan Střechovský zakotvil v ANO

  Známý šlapanický politický turista, šíbr a hulvát Jan Střechovský zakotvil v ANO. Na kandidátce ANO se objevil překvapivě již v parlamentních volbách a nyní se pokouší sestavit ve Šlapanicích i kandidátku pro volby komunální. Co víc, zřejmě je jakýmsi garantem ANO pro přípravu komunálních voleb pro oblast Šlapanicka a Tišnovska.

  Proč politický turista? Protože:

  Volby do zastupitelstva Šlapanic  (21 zastupitelů)
  v r.2002 kandidát Hnutí pro rozvoj Šlapanic zvolen starostou
  v r.2006 kandidát Hnutí pro rozvoj Šlapanic zvolen zastupitelem na 13.místě
  v.r.2010 kandidát SNK zdravého rozumu zvolen zastupitelem na 20.místě

  Volby do zastupitelstelstva Jihomor.kraje
  v r.2008 kandidát za hnutí Dohoda JM – neuspěl

  Volby do poslanecké sněmovny
  v r.2010 kandidát za hnutí Občané – neuspěl
  v.r.2013 kandidát za hnutí ANO – neuspěl

  Proč šíbr?

  Protože už několik let není schopen a ochoten vysvětlit, proč ze své funkce zástupce města Šlapanice ve sdružení vlastníků pozemků pod budoucí průmyslovou zónou neinformoval město ani majitelé pozemků o možném příjmu od investora firmy CTP Invest  v souhrnné výši až 100 milionů Kč (50 Kč za metr čtvereční pozemku) za realizaci průmyslové zóny pro soukromou firmu. Na dotaz na zasedání Zastupitelstva Šlapanic, proč neinformoval o smlouvách město, odpověděl: “Nevím”. Za své služby přijímal peníze od investora zóny, firmy CTP Invest, nikoliv od vlastníků pozemků, kteří si ho najali. V čí prospěch tedy bude jednat?

  Protože se nestydí veřejně prezentovat své názory na podvádění voličů zhruba takto: “Nejlepší je dostat na kandidátku doktory a učitele. O doktorech se sice ví, že na vykonávání mandátu nemají čas a nedělají to, ale oni se pak v zastupitelstvu nahradí někým, kdo na to čas má.” Na dotaz, jestli to není podraz na voliče: “ne, není – my to tak ve Šlapanicích děláme běžně…

  Proč hulvát?

  Protože citujeme: “Střechovský nedokázal naplnit požadavky velké části šlapanické obce na osobnost starosty. Byl kritizován za nedůstojné vystupování, arogantní jednání a hulvátské chování. Jeho projev, ať už psaný nebo mluvený, často postrádal odpovídající jazykovou úroveň. “ (citace z bakalářské práce J. Palána zde)

  Zkuste najít výsledek jeho práce za poslední 2 volební období. Zdá se, že se soustředí na 2 zásadní věci: jak realizovat průmyslovou zónu Šlapanice s nejasnými smlouvami s investorem a jak se opět dostat k politické moci.

  Lékaři, učitelé a ostatní: pozor! ANO začíná naplňovat obávaný scénář nové politické strany, která si nedokáže uhlídat nové lidi a otevřela cestu lidem, pro které je politika cestou k moci a veřejným financím.

Komentáře jsou nyní uzavřeny.