• Proč byl na post ředitele ZŠ vybrán problematický kandidát?

  Obsazení postu ředitele ZŠ Šlapanice

  Zajímá nás, proč si Rada města vybrala právě Mgr. Skočovského na pozici ředitele ZŠ Šlapanice. Nejdříve odešel za nejasných okolností ředitel ZŠ Mgr. M. Klaška, který pak  s přehledem zvítězil u hodnotící komise v novém výběrovém řízení. V daném okamžiku nás zajímá, proč si Rada města vybrala z kandidátů právě Mgr. Skočovského.
  Neprovází ho  bohužel nejlepší pověst, ze svého minulého působení na ZŠ Kamenačky Brno byl odvolán. Důvod? Pochybení vyplývající ze zpráv České školní inspekce zprávy (ČŠI). Za dobu působení proběhly na škole Kamenačky 3 kontroly ČŠI,  z toho 2 nalezly v činnosti školy pochybení zásadního charakteru. Vybrali byste si takového kandidáta na pozici ředitele školy, jejíž působení údajně chcete zlepšit?

  Zeptali jsme se tedy v březnu na 12. ZM. Odpověď dorazila s 5 měsíčním zpožděním až na 15. zasedání ZM v září 2013! (podle zákona o obcích má odpověď následovat do 30 dnů) 2 x bylo nutno panu starostovi vysvětlovat, co se po něm vlastně chce a že odpověď: “Tato volba je v kompetenci Rady města”,  je nedostačující.
  Jak odpověděl potřetí, posuďte sami viz vyber_reditel_ZS_odpoved.
  Opět tolik oblíbené poučování tazatele, ovšem proč vybrala Rada města právě kandidáta, který už na jiné škole selhal a byl odvolán, se nedozvíme. A tak se nabízí mimo jiné odpověď, že RM potřebovala mít v době zvýšeného toku financí do opravované školy na pozici ředitele někoho, komu důvěřuje. O tom, proč mu důvěřuje, si musí občané udělat názor sami. Jeho „exředitelské výsledky“ příliš důvěry nevzbuzují.  Školu navíc opustili právě pracovníci spojení s ekonomickými záležitostmi školy. 

  ( Tiskové zprávy naleznete zde, zprávy ČŠI zde a zde:protokol_CSI_Kamenačky_2011)

Komentáře jsou uzavřeny.