V Archiv
  • Proč jsou Šlapanice znovu v kategorii “zavřených úřadů?

    Šlapanická koalice KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD stihla během jednoho roku zamítnout vysílání záznamů z veřejných zasedání zastupitelstev, zveřejňování smluv mezi městem a jeho dodavateli na internetu nebo jmenovité hlasování (a tím osobní odpovědnost) zastupitelů. Aby toho nebylo málo, utajuje úřad občanům vznik zásadního dokumentu, který se jich bezprostředně dotýká. Zkuste v hlásné troubě radnice – šlapanickém Zpravodaji – najít pro občany informace či upozornění na zveřejnění konceptu nového územního plánu a výzvu, aby ho připomínkovali! (koncept zveřejněn 17. 12. 2012 – viz Zpravodaje (5/2012, 6/2012 nebo 1/2013, 2/2013, 3/2013).  Vedle vašeho domu může vzniknout třeba průmyslová plocha nebo vám pozemek zabaví na protipovodňová opatření, ale vy se to dozvíte až bude pozdě.

    Tzv. “otevřený úřad” – tedy hovorové hodiny vedení radnice pro občany (navíc v pracovní době většiny občanů) jsou opět jen sebeprezentací radnice místo objektivně poskytovaných informací.

    Dejte naší “zabarikádované radnici” svůj hlas v hlasování veřejnosti v soutěži Otevřeno/Zavřeno 2013 zde. Třeba to lidem, kteří tam sedí, konečně dojde. Že to jinde jde, uvidíte zde.

Komentáře jsou uzavřeny.