V Archiv
 • DOJEM ZE ZASTUPITELSTVA – MÍSTO ODPOVĚDÍ OPĚT KÁZÁNÍ

  I třetí „dohrávka“ posledního jednání zastupitelstva města byla plná emocí. Starosta jako obvykle nevynechal jedinou příležitost k tomu, aby si povýšeně rýpnul do lidí (ať zastupitelů či občanů), kteří nesdílejí jeho názory a postoje.

  Tak například si blahosklonně zahrál na pana učitele ve škole, kam podle něj patří ing. Pernica (ČŠ) jen proto, že žádá o vysvětlení k plánům kanalizace. Aniž by starosta zjistil, co je podstatou dotazu, spustil přednášku z jemu blízkého oboru prokládanou ironickými poznámkami na vzdělání tazatele. (Tady si dovolím malou odbočku. Proč starosta nevyzval doc. Nováka k vrácení vysokoškolského diplomu, když před časem tvrdil, že šíření amoniaku ze skládky lze zabránit postavením valu a vysazením zeleně kolem skládky, protože tento nebezpečný plyn je TĚŽŠÍ než vzduch? Jak by zdůvodnil doktor přírodních věd Novák realizaci zbytečných opatření, když amoniak je LEHČÍ než vzduch a nastavěné bariery by pro něj nebyly překážkou?)

  Na konkrétní dotazy jako obvykle dostali tazatelé obecné „neodpovědi“ – například proč je cena šlapanického územního plánu 3x vyšší, než je cena doporučená (cca o 3 mil Kč), se Mgr. Trněná (ČŠ) nedozvěděla, zato byla ubezpečena, že výběrové řízení proběhlo řádně a dle zákona. Záhadou zůstává, který zákon říká, že ve Šlapanicích se věci mají pořizovat dráž než jinde.

  Vrcholným zážitkem ovšem byla starostova reakce na připomínku ing. Řezníčkové (ODS) ohledně preciznosti pokynů pro uchazeče v řízeních vypisovaných městem. Udivení posluchači si vyslechli starostovu přednášku o tom, jaká jsou pravidla hry na tichou poštu!

  Reakcí na otázku paní Umláškové, proč nepřišli koaliční zastupitelé na pokračování zasedání zastupitelstva, které si sami odhlasovali, bylo zbabělé mlčení týchž… No, možná nebylo zbabělé, jen nejsou tak pohotoví a nenalezli rychle jiné téma, kterým by dotaz zamluvili. Někteří možná zůstali věrni své zásadě na jednání zastupitelstva nemluvit.

  Suma sumárum – proč by radniční koalice dávala komukoli na cokoli přímou odpověď, obecné řeči a kázání musí stačit, to je přece také odpověď a to, že se taková odpověď tazateli nelíbí, je už jen jeho věcí. Oni přece odpověděli a basta. Vždyť oni teď vládnou a občanův hlas „je jen bzučením mouchy v jejich uších“. A pokud jste poznali tento citát z Waltariho Egypťana Sinuheta, jistě byste dokázali v této oblíbené knize najít i další sentence, vhodné pro vystižení postoje papalášů k lidu ostatnímu. Například tu o „vypouštění vody…“.

Komentáře jsou uzavřeny.