V Archiv
 • Kouřil Ivo – ukázka šlapanického zastupitele z ČSSD

  Poslední jednání ZM (27.3.) opět poskytlo několik zajímavých momentů o úrovni některých zastupitelů.

  K těm nejzajímavějším patřila reakce p.Kouřila, zastupitele za ČSSD na moji otázku, proč nesouhlasí se zveřejňováním smluv, které uzavírá MÚ na Internetu – podle jeho názoru toto zveřejňování neodpovídá zákonům a považuje jej za nezákonné. Proto s tím nemůže souhlasit.

  Potud je vše v pořádku, má to však jeden háček. Zveřejňování smluv je (při dodržení určitých pravidel) naprosto zákonné!

  Co z toho vyplývá?

  P.Kouřil rozhoduje o věcech veřejných na základě naprosté neznalosti zákona. Vůbec nic neví o pravidlech zveřejňování smluv na Internetu (což by možná nevadilo – všichni nemohou vědět všechno), ale ani nemá zájem se nejdříve informovat. A rovnou řekne – “nesouhlasím”. Opravdu je za tímto názorem neznalost? Nebo naopak znalost, ale neochota zveřejňovat takové informace? Bohužel nevím co je menší zlo.

  Už jednou p.Kouřil projevil svoji neschopnost – když prezentoval na jednání ZM několikaměsíční práci členů Finančního výboru (kterému předsedá) naprostou bagatelizací závěrů z kontroly SATESO. Začínám mít obavy podle čeho se rozhoduje u jiných důležitých rozhodnutí? Třeba tam, kde jde o desítky miliónů.

  Pavel Zmeškal

  P.S. Celkem by mě zajímal pohled voličů ČSSD, zda jim tato úroveň a zájem jejich zastupitelů vyhovuje.

Komentáře jsou nyní uzavřeny.