V Archiv
  • Bere místostarosta Novák (ČSSD) oprávněně 2 platy?

    Na březnovém jednání ZM položili zastupitelé ČŠ dotaz na místostarostu Nováka „jestli kromě funkce místostarosty stále vykonává své zaměstnání a pobírá svůj plat i u jiného zaměstnavatele“? (je všobecně známo, že kromě místostarostování pracuje i na Masarykově univerzitě).

    Je problém odpovědět na takovou otázku, pokud máte svědomí čisté? Většina z nás dokáže odpovědět hned na místě, zda pobírá 2 platy nebo jen jeden.  Pan Novák to má jinak – nechtěl odpovědět na místě – “Odpovím písemně během 30 dnů”.

    Zákon o obcích podle rozboru MV ČR říká, že odměnu za funkci uvolněného zastupitele (např. místostarosty) pobírá dotyčný jako náhradu za svůj plat (protože nemůže vykonávat své původní zaměstnání). Připomínám na tomto místě, že usilujeme o zrušení postu jednoho místostarosty z důvodů finančních úspor pro město.

    Jaká asi bude odpověď? Jak známe náš úřad, určitě najde vysvětlení typu „je to v souladu se zákonem“. Těžko očekávat, že by p.Novák vrátil plat za 2 roky. A bavit se na téma “etického chování” je zbytečné – na toto téma starosta nikdy nereagoval.

Komentáře jsou uzavřeny.