V Archiv
 • Koalice zrušila Komisi pro strategii, protože opozice nespolupracovala – a jaká je pravda?

  Rada města (RM) na svém zasedání zrušila “Komisi pro strategické plánování”, protože už dál nemá dle jejich názoru smysl – toť vše z jejich úst. A “ty si občane udělej závěr sám, ikdyž nemáš informace jak to ve skutečnosti bylo”.

  Proto dáváme k dispozici přehled základních kroků, jak probíhala spolupráce při tvorbě strategie:

  1. 2011 – ZM deklarovalo zájem vytvořit komisi za účasti všech volebních uskupení, aby strategie měla podporu všech zastupitelů

  2. leden 2012 – Komise, kterou vedl místostarosta p.Novák doporučila RM vyhlásit výběrové řízení na zpracování analýzy (totéž i v dubnu)

  3. únor 2012 – RM se usnesla doporučit ZM realizovat řešení navržené p.Novákem (a o kterém Komise vůbec nevěděla)

  4. duben 2012 – p.Novák představil Komisi toto své řešení, bez jakéhokoli zdůvodnění, proč se nerealizuje doporučení Komise (tj.výběrové řízení)

  5. červen 2012 – ZM schválilo návrh p.Nováka – analýzu mají zpracovat odborníci z Univerzity, jinak zaměstnavatel p.Nováka

  6. červen 2012 – Odborníci z Univerzity od této spolupráce nakonec ustoupili, “prý, že není podpora celým ZM”. Což je divné, když při následném kontaktování sdělili, že uvedený projekt mohou klidně dělat.

  7. září 2012 – Rada zrušila Komisi, protože už nemá dál smysl
  Tento průběh vyvolává řadu otázek, na které zná odpověď asi málokdo:

  – proč se Komise ustavila, když RM ani neuznala ji dát vědět, že nebude respektovat její doporučení (ani nevysvětlila důvody proč)?

  – proč p.Novák prosazuje řešení, které se na Komisi vůbec neprobíralo, ani ji o tom neinformoval

  – má p.Novák schopnost vést takovou Komisi, když nemá žádné zkušenosti s tvorbou strategie? (stačí se podívat na zápisy z jednání Komise a můžete si udělat obrázek o řídících schopnostech p.Nováka)

  – proč p.Novák neustále tvrdí, že “není podpora všemi zastupiteli”, když ani Komisi neinformuje o svém návrhu?

  – proč p.Novák dokola tvrdí, že analýza bude stát 1 mil.Kč, i když mu ostatní zástupci v Komisi tvrdí, že to tak není (a mají to ověřené)
  CO ŘÍCT ZÁVĚREM?

  Je to typická ukázka, jak si koalice představuje spolupráci s opozicí – “dělejte co chceme, pokud to dělat nebudete, Komisi zrušíme”.

  Nakonec asi dobře vše dopadlo – pokud by měl tvorbu strategie vést p.Novák, utratilo by město statisíce za materiál, který by byl akademicky velmi fundovaný, ale pravděpodobně prakticky těžko použitelný.

Komentáře jsou nyní uzavřeny.