V Archiv
 • Cenzura ve Šlapanicích opět oceněna

  Radnice Šlapanic za svoji cenzurní činnost získala stejně jako loni 3.místo v soutěžit “Otevřeno x Zavřeno” – bohužel, ale v té negativní části.

  Cenzurní činnost p.starosty a celé Rady města se potvrdila schválením nominace jejich posledního cenzurního kroku v soutěži “Otevřeno x Zavřeno”. Organizátor hodnotí jejich krok jako “výrazný příklad otevřené cenzury a zneužití radničního periodika“. Bliží informace najdete zde:

  http://www.otevrete.cz/hodnoceni-uradu/soutez-otevreno-zavreno/cena-verejnosti-2012/hlasovani-zavreno-svoboda-projevu-2012/#zp11

  Jedná se o krok, kdy Rada na jedné straně zamítla pulbikovat ve Zpravodaji příspěvek zástupce Čistých Šlapanic k činnosti nové Komise pro strategii (šlo o jeho pohled na činnost této komise) a na druhé straně publikovala článek p.místostarosty Nováka, který měl stejné téma (jeho pohled na Komisi).

  Přestože máme důkazy, že p.Novák uvádí naprosto klamné informace a uvádí čtenáře v omyl, nemáme bohužel možnost veřejnosti ukázat jaký je skutečný stav.

  V poslední době používá vedení cenzuru i přímo v zápisech z jednání Zastupitelstva města – pro ověřování zápisu jsou voleni jen zástupci koalice a v zápisech se následně objevují jen některé informace z jednání. Téměř systematicky se vynechávají diskuse kolem “nepříjemných” témat. Veřejnost tak nemá možnost se vůbec dovědět co se vlastně na jednání Zastupitelstva skutečně děje. Na dotaz, proč nejsou uvedeny všechny informace v zápise p.starosta odpověděl – “zákon je dodržen”.

  A pan starosta má vlastně pravdu, když tvrdí: “Pokud občan chce, informace si sežene”. Třeba v zápise z jednání Zastupitelstva pane starosto?

  Pavel Zmeškal

Komentáře jsou uzavřeny.