V Archiv
 • Zpravodaj č.3 – stav neměnný aneb starosta vyhrává

  Máme tu nové číslo (č.3) – ve stejném hávu jako minulé číslo. Téměř žádný názor občana,

  a už vůbec ne kritický názor. Jak to vypadá, starosta vyhrává bitvu o spravedlivé informování občanů a jak se zdá, nikdo s tím nic nenadělá. Vypadá to, že může už rozhodnout jenom soud, zda se chová p.starosta (omlouvám se, myslím redakční radu) podle pravidel nebo praktikuje klasickou taktiku, jak byl zvyklý v předrevolučních dobách.

  Stojí aspoň něco za zvýraznění? Snad jen pár střípků:

  “Pohled do starostovy kanceláře” (str.1 – 2.+3.sloupec)” – “koncepce dopravy … nyní probíhají závěrečná projednání v pracovní skupině, v komisích rady, …” Směle to mohu označit za nehoráznou lež. Zeptejte se lidí, kteří pracují v komisích. Většina vám určitě potvrdí, že Rada téměř nikdy stanovisko komise nerespektuje a jejich práce je většinou zbytečná.

  “Výběr z usnesení Zastupitelstva” (str.4) – uvádí seznam schválených opatření a smluv. Témata, ke kterým nebyla žádná diskuse. Ani slovo o tématech, kolem kterých vznikla větší diskuse, např. proč p.starosta doslova vyhrožoval konktrolnímu výboru, že si dovolil výbor zveřejnit chyby uředníků při opravách ve škole. Je tohle něco jiného než cenzura?

  Fotky na předposlední straně – hned na 3 fotografiích nesmí chybět p.startosta. Neříká se tomu reklama politika za veřejné peníze? Neměl podobné praktiky Rath?

  A perlička na závěr – poslední odstavec v článku p.Hrabálka (str.6), cituji:

  “V souladu se záměrem vedení našeho města … jít cestou zvyšování efektivnosti i transparentnosti v hospodaření s prostředky města, zkoumáme a testujeme výhody těchto systémů. Chceme víc než jen naplňovat povinnosti … Zavádíme nové metody práce a dobré praxe…, které se tím stávají progresivnější, rychlejší a ekonomičtější”.

  Pokud někoho napadá, co vlastně chtěl p.Hrabálek sdělit občanům, přivítám, pokud mi napíšete překlad této věty do češtiny (mailový kontakt viz níže). Už si bohužel nepamatuji slovník marxismu leninismu a Souboru opatření z r.1984. Je způsob, jak zabránit, aby představení za peníze daňových poplatníků “plácali takové bláboly”?

Komentáře jsou uzavřeny.