V Archiv
 • NABÍZÍME VÁM K PŘEČTENÍ ČLÁNEK, KTERÝ NEPROŠEL DO ZPRAVODAJE.

  UŽ VÍM … VE ŠLAPANICÍCH CENZURA JE.

  Přečetl jsem si reakci p.starosty jednak na můj článek a jednak i reakci Rady města na oba články v rubrice „Názory občanů“, kdy se členové Rady usnesli, že příště nebudou ve Zpravodaji vycházet příspěvky s politickým podtextem.

  Je už zbytečné dál rozebírat, že ve své odpovědi p.starosta neodpověděl na nic, z čeho byl kritizován a jeho reakce obsahuje jen nic neříkající věty a protiútoky.

  Na veřejném zasedání Zastupitelstva města jsem se p.starosty zeptal, zda článek kritizující jeho činnost je článek s politickým podtextem. Odpověď byla stručná – „ANO“. Sdělení je jasné – „občané Šlapanic – nesmíte kritizovat starostu obce. A o tom, co je kritika, rozhoduji já – starosta!!!“.

  Přiznám se, že mi zamrazilo v zádech – naposledy jsou stejnou větu slyšel v r.1988, kdy ředitel mého zaměstnavatele mi odmítl vydat příspěvek v podnikových novinách „Nápor“. 22 let po revoluci volený starosta veřejně zakazuje kritizovat jeho práci. Jsem rád, že nemáte pravomoc mne poslat do arestu za kritiku představitele strany.

  To opravdu voličům KDU-ČSL nevadí, že je zastupuje člověk, který není schopen přijímat kritiku a zakazuje veřejnou kritiku od občanů, které coby volený zastupitel zastupuje?

  Je tohle opravdu možné v dnešní době?

  Rozhodný občan – Ing.Pavel Zmeškal, zmeskal@usus.cz

  (A také vás, pane starosto, touto cestou vyzývám, abyste tento článek nekomentoval v tomtéž čísle, protože tímto zneužíváte své postavení – nikdo jiný nemá takovou možnost využít. V opačném případě mi prosím zašlete své články tak, abych je mohl také v tomtéž čísle komentovat).

Komentáře jsou uzavřeny.