V Archiv
 • Jak rád bych pochválil starostu, ale když ono je to tak těžké …

  SNK Čisté Šlapanice jsou kritizováni za to, že nic nepochválí. Určitě na tom je velká pravda. Osobně považuji našeho starostu celkem za pracovitého člověka a vidím v obci řadu věcí, které se povedly – nová školka, budování nové zeleně, …

  Jenže pak jdu na jednání Zastupitelstva města (ZM) nebo si přečtu nový Zpravodaj a veškerá dobrá snaha mě přejde. Co mě zaujalo (bohužel negativně) na březnovém jednání ZM?

  –       když se zastupitelka za ODS p.Řezníčková ozvala s tím, že v zápise z minulého ZM není žádná informace o diskusi ke zprávě Kontrolního výboru o kontrole ve škole (http://www.ods-slapanice.cz/c101-stripky-z-breznoveho-zasedani-zastupitelstva-mesta-slapanice-a-bedrichovice), p.starosta reagoval tím, že dodržel všechny směrnice (odpověď na dotazy p.Řezníčkové téměř žádné)

  –       na dotaz ČŠ, proč na 9 svých návrhů a podnětů na minulém ZM dostaly jen 3x odpověď reagoval p.starosta s podporou výkladu právníka, že je rozdíl mezi podáním, žádostí, návrhem …. Ani SLOVO o tom, proč vůbec za 3 měsíce neodpověděl

  –       na můj dotaz, proč jsou na zasedání ZM členové Městské policie, odpověděl p.starosta – “aby mohli odpovědět na případné dotazy”. Tak proto tam vážení občané tráví čas 3 příslušníci policie několik hodin.

  –       když p.Kouřil (zastupitel za ČSSD) dal najevo naprostou neznalost jednacího řádu ZM, dle p.starosty “má právo na svůj názor”. Když p.Pernica (zastupitel za ČŠ) se opozdil pár vteřin s přihlášením se k připomínce byl p.starostou napomenut, že by měl dodržovat jednací řád.

  –       a co je nejhorší? Třeba to, že na jakýkoli podnět od zastupitelů ČŠ reaguje s úsměškem nebo shazujícím komentářem. P.starosta se bohužel přestává ovládat a naprosto otevřeně zesměšňuje a diskminuje zastupitele ČŠ

  Asi netřeba dál pokračovat – na jednáních ZM lze takových drobností vidět desítky.

  Jak rád bych za řadu věcí p.starostu pochválil. Jenže po ZM se vždy můj názor vrátí k “normálu” – na jedné straně pracovitý a spořádaný člověk, na druhé straně člověk, který není schopen snést kritický názor, neumí se chovat jako slušný člověk k lidem s jiným názorem a neschopný debatovat na základě jasných a konkrétních argumentů. Jsem smutný z toho, že takovýto člověk zastupuje křesťanství ve Šlapanicích.

  Navíc prokazující se jako člověk s minimem skutečných manažerských dovedností. Jak jinak si vysvětlit, že nechce řešit veřejně problémy, které jsou kolem SATESA, kontroly ve škole apod.?

  Co pane starosto, nezkusíte to jinak? Dokážete se bavit s opozicí na základě faktů nebo zase jen budete vykřikovat “buďte konstruktivní”?

  Pavel Zmeškal

Komentáře jsou uzavřeny.