V Archiv
 • Šlapanická cenzura v Otevřeno/Zavřeno! Svůj hlas můžete dát již jen do 26.9.

  Ani kosmetická úprava ve vedení Šlapanic od loňských voleb (1 nový místostarosta a 1 radní za ČSSD, druhý místostarosta jen vyměnil politickou příslušnost za TOP 09) neznamenala zásadní změnu v přístupu radnice ke zveřejňování alternativních a kritických názorů.

  Přes proklamace zástupců ČSSD a TOP09 při předvolebních jednáních o změně v tomto směru došlo fakticky k dalšímu zhoršení – Rada města proklamativně zakázala zveřejňovat ve Šlapanickém zpravodaji články s “čistě politickým obsahem” (viz zápis RM bod 29).
  Jak si pan starosta představuje kritéria toho, co je a co není článkem s “čistě politickým obsahem” anebo jak chce zabránit tomu, aby nedocházelo k cenzuře  si můžete přečíst zde.

  Redakční radu tvoří starosta a oba místostarostové, 2 jejich přímí podřízení a členka kandidátky starostovy KDU ve funkci předsedkyně Komise pro tisk a informace. Tito lidé budou “nestranně” rozhodovat, co je a není politickým obsahem.  Titíž politici sami nerušeně publikují své články a názory. Podivuhodná logika…

  Odpověď starosty hodně vypovídá o jeho názoru na politiku, když se domnívá, že článek s čistě politickým obsahem je ten, který neobsahuje “věcný, nýbrž manipulativní názor... “

  A tak není divu, že nominace Šlapanic do kategorie Zavřeno-Svoboda projevu byla nejen přijata, ale vyhodnocena organizátorem soutěže takto: “Vážný útok na demokracii porušením čl. 17 listiny – zavedením přímé cenzury. Vedení města dlouhodobě zneužívalo periodikum, nyní cenzuru vyostřilo.

  A tak zvažte, zda nedáte svůj hlas této nominaci: http://www.otevrete.cz/hodnoceni-uradu/soutez-otevreno-zavreno/cena-verejnosti-2011/nominace-zavreno-svoboda-projevu-2011/.

  Rozhodně doporučujeme přečíst i další nominace v této a další kategorii. Většina bohužel svědčí o tom, že praktiky šlapanické radnice vůči kritikům a oponentům nejsou ničím výjimečným. Naopak kategorie Otevřeno je světlem – jsou obce i úřady, kde to jde.

Komentáře jsou uzavřeny.