V Archiv
 • Opravdu nebyl náměstek hejtmana JMK V. Horák ve střetu zájmů?

  Dopourčujeme reportáž České televize o způsobu a také možných důvodech realizace šlapanické průmyslové zóny Jihomoravským krajem.

  Náš komentář:

  Ing. A. Hubáčková, vedoucí odboru životního prostředí  JMK, v reportáži říká, že JMK vyjímá půdu na základě schváleného územního plánu. Potud je její sdělení v pořádku.  Naprosto však “zapomněla” reportérům sdělit, že i tuto změnu územního plánu schválil a doporučil její vlastní odbor. Proč se chová takto nekorektně a proč polovičatě informuje úřednice krajského úřadu JMK, která samozřejmě dobře ví, že se k tomuto územnímu plánu a vynětí půdy musel její odbor vyjádřit, a to dokonce hned 2x?

  Právník V. Horáka naopak tvrdí, že V. Horák nikde nevystupoval jako osoba, která by rozhodovala – Ing. V. Horák však byl radním a zastupitelem Šlapanic, který schvaloval mimo jiné změnu ÚP Šlapanic č. 3 – tedy  právě ty pozemky, kde byl vlastníkem pozemků, který změnou ÚP z orné půdy na průmyslové plochy získal nemalou výhodu (cena za metr čtvereční se zvedla z 15,- Kč na 600,- Kč).

  Ve Šlapanicích to není poprvé, co p. V. Horák změnou územního plánu zhodnotil své pozemky. Na těch prvních už stojí hala lakovny pod Žurání.

  reportáž ČT zde, ČT 24 zde

Komentáře jsou uzavřeny.