V Archiv
 • Pro oživení paměti: jak byla průmyslová zóna naplánována

  aneb co chtějí její tvůrci před volbami lidem vymazat z paměti. Většině nic mazat z paměti nemusí, protože občané Šlapanic tyto plány nikdy neviděli, resp. nikdo jim je neukázal a to ani po výzvách občanského sdružení.

  Takto měla zóna vypadat viz fotografie níže. Na obrázku 2 je vidět, že nejblíže ke Šlapanicím byly tzv. custom built prostory – neboli na přání zákazníků. Kancelářské prostory a vybavení naopak bylo u letiště zády ke Šlapanicím, o jejichž potřeby se nikdo z tvůrců této megalomanské myšlenky nezajímal.

  Zkuste najít na obrázcích 30% zeleně, na které přísahají autoři zóny.  Jako varovné memento realizace slibů současného i bývalého vedení doporučujeme vycházku průmyslovou zónou nad školou:

  Okolo lakovny Impactu měl být 6metrový pruh stromů (samozřejmě po něm není ani stopy),  zeleň či úklid prachu po Tondachu nikdo z obce ani nikdy nechtěl a paradoxně je to podle našich zpráv spíše Tondach, kdo má zájem o úpravu okolí areálu než naše obec. Vedení obce mělo dostatek času i dostatek prostředků (např. při územní plánování, vydávání územního rozhodnutí či stavebních povolení) tuto situaci ovlivnit, nikdy to neudělalo – důvodem byly zřejmě  jiné zájmy.

  Jaké a čí zájmy to byly se běžný občan nikdy nedozví.

   

   

Komentáře jsou uzavřeny.