V Archiv
  • Zamyšlení politologa J. Kubáčka nad komunálními volbami

    Doporučujeme malé zamyšlení politologa Jana Kubáčka. Některé věci považujeme za aktuální i v případě Šlapanic. Zvláště tzv. tunelování programů bude v našem případě zřejmě největším problémem. Ve zveřejněných programech šlapanických volebních subjektů je nebývale akcentováno téma průmyslové zóny a životního prostředí i občanské společnosti. Tedy témata, se kterými přišlo občanské sdružení Čisté Šlapanice a už více jak rok a půl se snaží u současného vedení radnice (tedy KDU-ČSL a ODS, Rozvoj) dosáhnout změny v přístupu k těmto tématům. Změny jsme se nedočkali, zato se tato témata objevila v současných volebních programech těchto subjektů.

    Pro ty, kteří nemají dostatek informací ( a díky šlapanické cenzuře vedení obce je mít nemohou), by se mohlo zdát, že vše je na dobré cestě. Ale  ten, kdo ví, že například změnu jednacího řádu zastupitelstva  si muselo naše občanské sdružení doslova vynutit a pak najde ve volebním programu ODS tuto změnu jako věc, kterou si ODS přičítá k dobru, se nutně musí zarazit.

    (Změna jednacího řádu Zastupitelstva se týkala protiprávního stavu, kdy občané Šlapani a Bedřichovic nesměli vyjadřovat svůj názor k projednávaným bodům programu. Podle bývalého jednacího řádu se mohli ozvat se svými připomínkami teprvé poté, co bylo vše odhlasováno a tedy bezpředmětné.)

Komentáře jsou uzavřeny.